Kadın dostu hastanede anlamlı sergi

Çalışmayan kadınları meslek sahibi yapmayı amaçlayan üç boyutlu dekoratif tablo kursu kapsamında hazırlanan rölyef sergisi VM Medical Park Bursa Hastanesi’nde yoğun ilgi gördü.

Kadın dostu hastanede anlamlı sergi

Sosyal sorumluluk çalışmalarına devam eden VM Medical Park Bursa Hastanesi, anlamlı bir sergiye daha ev sahipliği yaptı. Şehit Doğan Sevinç Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Pınar Şahin’in Osmangazi Halk Eğitim Merkezi ile yürüttüğü Okullar Hayat Olsun projesiyle hayata geçirilen üç boyutlu dekoratif tablo yapımı kursu kapsamında yılın ilk sergisi VM Medical Park Bursa Hastanesi’nde düzenlendi. Çalışmayan kadınları meslek sahibi yapma amacıyla Kağıttan Umuda Rölyef Sergisi’nde sunulan 28 eser yoğun ilgi gördü.

YENİ UFUKLAR AÇILIYOR

Etkinlikle ilgili açıklamasında yüzde 65 kadın çalışan oranıyla 'Kadın Dostu Hastane' unvanını onurla taşıdıklarını vurgulayan VM Medical Park Bursa Hastanesi Genel Müdür Yardımcısı Esra Molla, “Kadın, hem evinde hem de işyerinde eşsiz katma değerler sağlar. Kadınlar, sağduyu ve empati konusunda her zaman bir adım öndedir. Gerek seminer gibi bilgilendirici çalışmalar, gerek kurum dışı yürüttüğümüz sosyal çalışmalarla kadınlarımız ve yuvaları için yeni ufuklar açmaya kararlılıkla devam ederken katma değer sağlamak isteyen bu tür etkinliklere de kapımızın ardına kadar açık olduğunu ifade etmek istiyorum” dedi. Hastane yönetimine sağladıkları imkanlar nedeniyle teşekkür eden Görsel Sanatlar Öğretmeni Pınar Şahin de “5’inci yılındaki kursumuz kapsamında çalışmayan kadınları meslek sahibi yapmak, interaktif bir şekilde okul ortamına kazandırmak, perspektif tekniğini doğru bilgilerle öğreterek hayata ve olaylara bakış açılarını derinleştirmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER