Yıldırım sokakları kışa hazır

YILDIRIM BELEDİYESİ, KIŞ AYLARINDA İLÇE SAKİNLERİNİN SIKINTI YAŞAMAMASI İÇİN ASFALT ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİ. (İHA/BURSA-İHA)

Yıldırım sokakları kışa hazır

Yıldırım Belediyesi, kış aylarında ilçe sakinlerinin sıkıntı yaşamaması için asfalt çalışmalarına hız verdi.
Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, başta Bağlaraltı, Yunusemre, Kazım Karabekir, Değirmenlikızık, Mimarsinan, Anadolu, Samanlı, Şirinevler ve 75. Yıl mahalleleri olmak üzere cadde ve sokaklarda yama ve asfalt kaplama çalışmaları gerçekleştirdi. Kışın ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için bütün ekipleriyle seferber olduklarını söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yollardaki bakım ve onarımın yanı sıra asfaltlama çalışmalarımızla ulaşımın aksatmadan güvenli bir şekilde olmasını sağlıyoruz” dedi.
Edebali, “Mahallelerimizdeki cadde ve sokaklarımızın yeni ve modern bir görünüme kavuşmasına önem veriyoruz. 2015 yılında bu hedef doğrultusunda 160 bin 240 ton asfalt döktük. 2016 yılında da şimdiye kadar 56 bin 21 ton asfalt kaplama, 38 bin 541 ton da asfalt yaması gerçekleştirerek toplamda 94 bin 562 ton asfalt dökerek yollarımızı yeniledik. Ayrıca vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda trafik çalışmalarımıza da devam ediyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2016, 13:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER