Yalçın Aras güven tazeledi!

Yalçın Aras güven tazeledi!
NOSAB Bölgesinde yer alan işadamları tarafından kurulan Nilüfer Sanayici ve İşadamları Derneği ‘nin (NİLSİAD)olağan genel kurulu BTSO toplantı salonunda gerçekleşti. Mevcut başkan Yalçın Aras güven tazeledi.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk, NOSAB Başkanı Mehmet Fikri Ünal ve NİLSİAD üyelerinin hazır bulunduğu genel kurulda açılış konuşmasını yapan Yalçın Aras, 1998 yılında dernek olarak azimle çalışmanın ve inanmanın neticesinde bugün parmakla gösterilir bir sanayi bölgesine sahip olduklarını söyledi. Aras, kuruluşlarından bugüne yapılan tüm çalışma ve hizmetlerin NOSAB ve NİLSİAD ailesinin ortak başarısı olduğunu ifade etti.NİLSİAD ve NOSAB olarak günün koşullarına hazırlıklı olduklarını belirten Aras, “ Sanayide 4.0 dönemine giriliyor. Türkiye maalesef bugüne kadar sanayi devrimlerinde hep geç kaldı. Biz bölge olarak sanayicilerimizi bu konuda hazırlayacağız” dedi.

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi’nin oluşumunun, NİLSİAD ve NOSAB sanayicilerinin eseri olduğunu belirten BTSO Başkanı İbrahim Burkay da, bu coğrafyanın insanının ve sanayicisinin başarılı olduğunu söyledi. Türkiye’nin 2016 yılı ihracatı binde 8 düşüş gösterirken Bursa ihracatının arttığını dile getiren Burkay, Ocak ayı ihracatında da yine Bursa olarak fark attıklarını hatırlattı.BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk da NOSAB kurulurken yaşanan zorlukları çok iyi hatırladığını dile getirdi. NOSAB’ın 2016 yılı ihracatının 600 milyon dolar olduğunu ifade eden Topuk, “Bu rakam Türkiye’deki 60 ilden daha fazla” dedi.

NOSAB Başkanı Mehmet Fikri Ünal da NOSAB’ın mevcut çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Tek liste ile seçime gidilen genel kurulda oy birliği ile Yalçın Aras güven tazeledi.

NİLSİAD Yönetim Kurulu Yalçın Aras, Abidin İzmirli, Hüseyin Zümbülova, Yusuf Ekinci, Hakan Gündoğdu’dan oluştu.

 
Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2017, 18:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER