Şaypa 2016'da yüzde 13 büyümeyi hedefliyor

Şaypa 2016'da yüzde 13 büyümeyi hedefliyor

Türkiye’nin lider yerel marketler zinciri Şaypa, tedarikçileri ile aynı iftar sofrasında buluştu. Crowne Plaza’da düzenlenen ve 350 tedarikçi firmadan toplam 700 şirket temsilcisinin katıldığı iftar programında konuşan Şaypa A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Şaylı, “Şaypa, ulusal marka olma hedefi doğrultusunda büyüme yolculuğuna hız kesmeden devam edecek” dedi.

90 yıllık köklü bir ticari geçmişe sahip olan ve perakende sektörünün lokomotifi konumunda olan Şaypa, düzenlediği iftar programıyla tedarikçilerini iftar sofrasında bir araya getirdi.

İnançlı ve güçlü bir ekibin eseri…

İftar programının açılış konuşmasını yapan Yusuf Şaylı, tedarikçi firmalara “Şaypa’nın başarı hikâyesini birlikte yazdığımız iş ortaklarımız” diye hitap ederek, Şaypa’nın ticaret hayatına neredeyse Cumhuriyetle birlikte başladığını söyledi. Yusuf Şaylı, “Şaylı Ailesi’nin perakende sektöründeki yatırımı olan Şaypa, köklü geçmişimize yakışır bir şekilde bugün Türkiye perakende sektörünün en büyük markaları arasına girmiştir. Uluslar arası firmaların hâkim olduğu sektörümüzde bir yerel zincirin geldiği bu nokta, kuşkusuz, birbirine kenetlenmiş, inançlı ve güçlü bir ekibin eseridir. Bu ekibin vazgeçilmez bir parçası olarak gördüğümüz siz değerli iş ortaklarımıza, bugüne kadar Şaypa markasına verdiğiniz destek için ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

2593-2016_07_02_073539-yusufŞayl

“Hedeflerimizden hiçbir zaman geri adım atmadık”

Kuruldukları günden bu yana koydukları her hedefi gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Yusuf Şaylı, “Bizi tanıyanlar iyi bilir, Bursa’da ilk mağazamızı açtığımız 1995 yılından bu yana belirlediğimiz tüm hedefleri bir bir gerçekleştirdik. İlk mağazamızı açtığımızda bize ömür biçenlere, ‘kapatır giderler’ diyenlere inat bugün tam 80 mağazaya ulaştık. Ülkemiz ekonomisinin yapısal sorunlarına, dünyada ve Türkiye’de peş peşe yaşanan krizlere ve sektörümüzün yapısından kaynaklanan ağır rekabetçi koşullara rağmen hedeflerimizden hiçbir zaman geri adım atmadık. Bu süreçte tedarikçilerimiz de bizimle birlikte büyüdü” ifadelerini kullandı.

Kararlıyız…

Tedarikçi firmalarla ile birlikte büyümenin mutluluğunu yaşadıklarını da kaydeden Şaylı, “Şaypa ulusal marka olma hedefi doğrultusunda büyüme yolculuğuna hız kesmeden devam edecek. Bunu, bugüne kadar olduğu gibi yine çalışanlarımızla, yine siz değerli iş ortaklarımızla birlikte başaracağız. Daha çok çalışan, daha çok fazla noktada mağazalar, daha yüksek cirolar, daha büyük karlılık, daha büyük verimlilik için Şaypa olarak biz kararlıyız. İnşallah bu hedeflere hep birlikte ulaşırız” dedi.

2016 yılında hedef yüzde 13 büyüme…

Şaypa’nın vizyonu ve gelecek hedefleri başlığıyla bir sunum yapan Şaypa Ticari Operasyonlar Koordinatörü Can Özbay ise, 2016 yılının ilk yarı değerlendirmesini rakamlar ile ortaya koydu.

 

2593-2016_07_02_073529-canozbay1

Şaypa’nın ticari hayatı boyunca birçok badireyi yara almadan atlatmış bir şirket olduğunu hatırlatan Can Özbay, tedarik zincirinden satın alma stratejilerine kadar birçok konuyu tedarikçi firmalar ile paylaştı. Son günlerde kulaktan kulağa dolaşan spekülatif haberlere itibar edilmemesi gerektiğini de vurgulayan Özbay, şirketin oldukça güçlü bir ekonomik temele dayandığını dile getirdi.

2016 yılının ilk yarısını yüzde 12,8 oranında büyüme ve 308.8 milyon TL ciro ile kapadıklarını söyleyen Özbay, “2016 yılının ikinci yarısında yüzde 13 büyüme ve 302.8 milyon TL ciro gerçekleştirip, yılı yaklaşık 611 milyon TL ciro ile kapamayı hedefliyoruz” diye konuştu.

 

2593-2016_07_02_073533-salongenel1

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2016, 13:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14