Sanatseverler Şubat ayında Yıldırım'da buluştu

YILDIRIM BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN ŞUBAT AYINDA DÜZENLEDİĞİ FAALİYETLERE 11 BİN 485 KİŞİ KATILDI (İHA/BURSA-İHA)

Sanatseverler Şubat ayında Yıldırım'da buluştu

Yıldırım Belediyesi, sanatseverlerin kültür durağı haline geldi.
İlçede kültürel ve sanatsal faaliyetlere ağırlık veren Yıldırım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Şubat ayında yeni kültürel faaliyetlere imza atarak, 11 bin 458 kişininbu faaliyetlerden faydalanmasını sağladı. Adile Naşit Tiyatrosu’nda Alo Tiyatro projesi kapsamında sahnelenen Evimiz Kentimiz, Sihirli Kapı, Bizim Ev, Koca Bebek ve Orta Oyunu Yıldırımlı 5 bin 190 çocuğu tiyatro ile buluşturdu. Barış Manço Kültür Merkezi’nde geçtiğimiz ay sahneye konan tiyatro oyunu Göç, Aşkım Kapışmak söyleşisi, Suzan Kardeş konseri gibi faaliyetler Yıldırımlıların büyük ilgisini gördü. Yıldırım Belediyesi’nin düzenlediği kültür gezileri sayesinde de Şubat ayında 2 bin 520 Yıldırımlı İstanbul, Çanakkale, Konya ve Nevşehir’in tarihi ve turistik yerlerini ücretsiz olarak gezme fırsatı yakaladı. 6. sınıf öğrencisi 275 öğrenci de ‘Şehir Pasaportu’ projesi ile Bursa’yı gezdi. İlahiyatçı Ömer Döngeloğlu’nun Yıldırımlılar ile buluştuğu mahalle sohbetlerine ise bin 500 kişi katıldı.

Yıldırım’ın 700 bini aşkın nüfusu ile büyük bir kültür zenginliğine sahip olduğunu belirten Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Bizler sadece fiziki hizmetler vermiyoruz. Hayatın her alanında insanlara hizmet ediyoruz. Bu kadar derin ve farklı zenginliği olan bir ilçede kültür ve sanata da oldukça önem veriyoruz. Mahalli idareler olarak kültür ve sanatta önemli atılımlar yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2016, 13:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER