Oylat dağcıların akınına uğruyor

BÖLGEDE YAPILAN ÇALIŞMALARI YAKINDAN TAKİP EDEN DOĞASEVERLER, HENÜZ ROTALAR TAMAMLANMADAN İKİZ KAYALIKLARINDA TIRMANIŞLARA BAŞLADI. (İHA/BURSA-İHA)

Oylat dağcıların akınına uğruyor

İnegöl Belediyesi’nin Doğa Sporları Turizm Merkezi kapsamında Oylat İkiz kayalıklarında tırmanış rotaları oluşturma çalışmaları sürüyor. Bölgede yapılan çalışmaları yakından takip eden doğaseverler, henüz rotalar tamamlanmadan İkiz kayalıklarında tırmanışlara başladı.
Hafta sonu şehir dışından gelen bir grup, İnegöl Belediyespor Dağcılık Kulübü sporcularıyla birlikte Oylat ikiz kayalıklarına tırmandı. Tırmanışları takip eden Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit, “Doğa Sporları Turizm Merkezi (DOSTUM) projesi çerçevesinde dağcılık branşımızla alakalı rota oluşturma çalışmalarımız devam ediyor. bu çalışmalara destek olan herkese çok teşekkür ediyorum. Gerek yurtiçi, gerekse yurtdışından turistleri bölgemize çekecek tırmanış parkurları, kaplıca turizminin yanı sıra bölgede spor turizmini de tetikleyecek. Bir ayda bölgede 25 tırmanış rotası belirlendi. Bu sayının çalışmalar tamamlandığında 50’yi bulmasını hedefliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2016, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER