Osmangazi Makedonya'da yaraları sarıyor

BAŞTA ERZAK OLMAK ÜZERE EV EŞYASI VE BATTANİYEDEN OLUŞAN YARDIMLAR, İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE DAĞITILDI. (İHA/BURSA-İHA)

Osmangazi Makedonya'da yaraları sarıyor

Osmangazi Belediyesi’nin Makedonya’da yaşanan sel felaketinin ardından gönderdiği yardımlar bölgeye ulaştı. Başta erzak olmak üzere ev eşyası ve battaniyeden oluşan yardımlar, ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı.
Ağustos ayında başkent Üsküp ve civarında yaşanan sel felaketinde 22 kişi hayatını kaybetmiş, çok sayıda insan felaketin ardından evlerini terk etmek zorunda kalmıştı. Üsküp’ün gördüğü en büyük sel olarak tarihe geçen felaketin ardından harekete geçen Osmangazi Belediyesi, Üsküp ve Çayır belediyeleri aracılığı ile bölge insanına yardım elini uzattı. Geçen hafta törenle uğurlanan yardım TIR’ındaki gıda, battaniye ve ev eşyaları, ihtiyaç sahibi ailelere tek tek ulaştırıldı.
Yardım malzemelerini dağıtan Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Yunus Şahin, bölge halkının yaralarının sarılması için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi. Yunus Şahin, “Türk halkı, iyi gününde de, kötü gününde de Makedonya’nın yanında yer almıştır. Yaşanan sel felaketinin ardından kardeş şehirlerimiz Üsküp ve Çayır belediyeleri aracılığı ile felaketin yaralarının sarılması için harekete geçtik. Yapılan bu yardımların, bölgede yaşayan kardeşlerimizin acısını dindirmeye bir nebze olsun yardımcı olmasını umut ediyor, kendilerine bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum” dedi.
Çayır Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Baki de, yaşanan sel felaketi sonrası kendilerine her türlü desteği veren Türk halkına teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2016, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER