Onur Market'ten 'Barış' temalı resim yarışması

Onur Market'ten 'Barış' temalı resim yarışması

“Alışverişte Onur Sözü” sloganını ilke edinen ve perakende sektöründeki başarısını sosyal sorumluluk projeleriyle taçlandırmayı amaçlayan Onur Market, ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik olarak “Hayalindeki Dünya Barışını Çiz” konulu bir resim yarışması düzenliyor.

Bursa ve İstanbul’da gerçekleştirilecek yarışma ile çocukların ve kamuoyunun dikkatinin dünya barışı üzerine çekilmesi amaçlanıyor.

Onur Market İcra Kurulu Başkanı Cemal Özen, dünyanın pek çok bölgesinde savaşların ve çatışmaların yaşandığını, bunlardan da en çok çocukların etkilendiğini kaydetti. Hayatını kaybeden, yaralanan ve ailesi parçalanan onbinlerce çocuk olduğuna işaret eden Özen, dünya barışının sağlanması yönünde herkese önemli görevler düştüğünü belirtti.

Onur Market olarak bu konudaki sorumluluklarını yerine getirmek istediklerini söyleyen Özen, “Amacımız; çocuklarımızın daha küçük yaşlardan itibaren barış gönüllüsü olarak yetişmesine katkıda bulunmak. Eğer daha şimdiden dünya barışını resmederlerse ileride savaşlara ve çatışmalara karşı çıkacak, güçleri yettiğince savaş mağdurlarına yardımcı olacaklardır” diye konuştu.

Onur Market’in “Hayalindeki Dünya Barışını Çiz” konulu resim yarışmasına İstanbul Bakırköy, Başakşehir, Küçükçekmece ve Bursa’daki ilk ve ortaokul öğrencileri katılabilecek. 10 Nisan tarihine kadar başvuruda bulunulabilecek yarışmanın sonuçları İstanbul’da 21 Nisan Cuma, Bursa’da 19 Nisan Çarşamba tarihinde açıklanacak.

Yarışma kapsamında İstanbul’un Bakırköy, Başakşehir ve Küçükçekmece ilçeleri ve Bursa il genelinde dereceye girenlere ayrı ayrı olmak üzere, birincilere Hoverboard, ikincilere Casper Tablet, üçüncülere İPod Shuffle ve mansiyon ödülü alanlara da boyama seti verilecek. Ayrıca, ödül töreninde yapılacak çekiliş ile hem İstanbul hem Bursa’dan toplam 100 kişiye 100 TL’lik Onur Alışveriş Çeki de hediye edilecek.

Yarışmada dereceye giren eserler Onur Market mağazalarında sergilenecek. İstanbul Bakırköy, Başakşehir ve Küçükçekmece ilçelerinden yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler eserlerini posta yolu veya şahsen başvuru yaparak, Onur Market Genel Müdürlüğü adresine teslim edebilirler.

Bursa’dan yarışmaya katılacak adaylar ise; Onur Bursa Genel Müdürlük Gülbahçe adresine posta yolu veya şahsen başvuru yapabilirler.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER