Okulda nefes kesen tatbikat

OSMANGAZİ BELEDİYESİ SİVİL SAVUNMA UZMANLIĞI ARAMA KURTARMA EKİBİ’NİN CELAL SÖNMEZ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDE YAPTIĞI YANGIN VE DEPREM TATBİKATI NEFES KESTİ. (İHA/BURSA-İHA)

Okulda nefes kesen tatbikat

Osmangazi Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı Arama Kurtarma Ekibi’nin Celal Sönmez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yaptığı yangın ve deprem tatbikatı nefes kesti.
Osmangazi Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı Arama Kurtarma Ekibi, ilçedeki okullarda deprem, yangın ve acil durum tahliye yöntemleri eğitimleri veriyor. Celal Sönmez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki eğitimler teorik ve pratik olmak üzere iki bölüm halinde gerçekleştirildi. Teorik eğitimin ardından gerçekleştirilen deprem tatbikatı, sirenlerin çalması ile başladı. Siren sesi ile birlikte öğrenciler sınıfları boşaltarak kısa sürede bahçeye indi.
Okulun bahçesinde toplanan öğrenci ve öğretmenler, sivil savunma uzmanları tarafından yakılan ateşe yangın söndürücüler ile müdahale etti. Gerçeğini aratmayan tatbikat başarılı bir şekilde sona erdi. Osmangazi Belediyesi Sivil Savunma Uzmanı Ferit Demir, her yıl olduğu gibi 2016 yılında da, afet bilincinin gelişmesi için okullarda temel yangın eğitimi ve tatbikatlar yaparak, deprem bilincinin oluşması yönündeki çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2016, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER