O cinayetin sanığından kan donduran sözler

YENİŞEHİR’DE GEÇEN YIL 6 HAZİRAN GÜNÜ ORTADAN KAYBOLAN VE CİPİ İZNİK GÖLÜ KIYISINDA TERK EDİLMİŞ HALDE BULUNAN EMLAKÇI SADİYE ŞENSÖZLÜ’YÜ ÖLDÜRDÜĞÜ İDDİASIYLA TUTUKLU BULUNAN SANIK İ.E. HAKİM KARŞISINA ÇIKTI. OLAY GÜNÜ ŞADİYE ŞENSÖZLÜ İLE SOHBET ETMEK İÇİN BULUŞTUKLARINI BELİRTEN İ.E., “ONU KASTEN ÖLDÜRMEDİM. SİNİR HASTASIYIM KENDİMİ KONTROL EDEMİYORUM” DEDİ. (GÖKHAN SARIKAYA/BURSA-İHA)

O cinayetin sanığından kan donduran sözler

Yenişehir’de geçen yıl 6 Haziran günü ortadan kaybolan ve cipi İznik Gölü kıyısında terk edilmiş halde bulunan emlakçı Sadiye Şensözlü’yü öldürdüğü iddiasıyla tutuklu bulunan sanık İ.E. hakim karşısına çıktı. Olay günü Şadiye Şensözlü ile sohbet etmek için buluştuklarını belirten İ.E., “Onu kasten öldürmedim. Sinir hastasıyım kendimi kontrol edemiyorum” dedi.
Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesinde, emlakçı Sadiye Şensözlü’yü (51) tabancayla öldürdüğü iddiasıyla hakkında “kasten adam öldürmek ve ruhsatsız silah bulundurmak” suçundan ömür boyu hapis istemiyle tutuklu bulunan İ.E.’nin (46) yargılanmasına başlandı. Daha önce hırsızlık, dolandırıcılık ve yaralama suçlarından sabıkası bulunan sanık, mahkemede sinir hastası olduğunu belirtti. Duruşmaya hayatını kaybeden Şadiye Şenözlü’nün çocukları da katılarak sanıktan şikayetçi oldu.
Şadiye Şensöslü’yü kasten öldürmediğini belirten İ.E. “Şadiye benim arkadaşım olur. Kendisi ile herhangi bir tartışmam yoktu. Kendisini kasten öldürmedim. Değişik suçlardan sabıkam olduğu için silah taşıyorum. Olay günü Şadiye hanımla buluştuk. Araçla gezdikten sonra Orhangazi ilçesindeki Sölöz çöplüğüne gittik. Arabada sohbet ediyorduk. Şadiye hanım sigara içince ben arka koltuğa geçtim. Sohbet sırasında silahımı görmek istedi. Ben de silahın şarjörünü çıkartıp kendisine uzattım. O anda silah ateş aldı. Silahın namlusunda kurşun olduğunu unutmuşum. O anda patladı silah. Mermi başına isabet etti. Hemen arabadan indim. Hastaneye götürme niyetim vardı. O anda olayın şoku ile aracı kullanamayacağımı anladım” dedi.

“CAN ÇEKİŞMESİNİ BEKLEDİM”
Olay gerçekleştikten sonra Şensöslü’yü arabadan indirip yere bıraktığını belirten İ.E., ”Cesedin başında durup can çekişmesini bekledim. Olay yerinde bir saat durduktan sonra arabayı alıp 20 km kadar uzaklaştım. Arabayı göl kenarına bıraktım. Cesedi saklamadım. Bulunsun diye ortada bıraktım. Ben sinir hastasıyım kendimi kontrol edemiyorum” diye konuştu.
Mahkeme heyeti sanığın tutukluluk halinin devamına karar verirken duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2016, 10:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER