Nilüfer'de 'Caz Tatili' devam ediyor

NİLÜFER BELEDİYESİ, BU YIL İKİNCİSİNİ DÜZENLEDİĞİ ULUSLARARASI NİLÜFER CAZ TATİLİ’NDE CAZIN USTA İSİMLERİNİ AĞIRLAMAYA DEVAM EDİYOR. (İHA/BURSA-İHA)

Nilüfer'de 'Caz Tatili' devam ediyor

Nilüfer Belediyesi, bu yıl ikincisini düzenlediği Uluslararası Nilüfer Caz Tatili’nde cazın usta isimlerini ağırlamaya devam ediyor.
Nilüfer Caz Tatili’nde sahne alan Avishai Cohen Trio, Özdemir Erdoğan, Kemenjazz, Erik Truffaz Quartet, Bilal Karaman-Manouche Alaturca, Şirin Soysal Quintet’in ardından bu kez dünyanın en iyi ud virtüözlerinden biri olarak kabul edilen Ara Dinkjian konser verdi. Şarkıları on dört farklı dilde kaydedilen Ara Dinkjian, Nilüfer Caz Tatili’ndeki performansıyla hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı. Bugüne kadar Sezen Aksu, Kibariye, Ahmet Kaya ve Coşkun Sabah gibi birçok Türk sanatçıya da beste veren Ara Dinkjian, ekibiyle birlikte sevilen eserlerini seslendirdi. Ud, kemençe, piyano, klavye ve perküsyonun buluştuğu gece ilgi gördü. Konserin ardından Ara Dinkjian, albümünü Nilüferli hayranları için imzaladı.
Uluslararası Nilüfer Caz Tatili, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde Ayhan Sicimoğlu Latin All Stars’ın Bursa Suare’de vereceği konserle devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2017, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER