Nilüfer'de tarım alanları koruma altında

NİLÜFER BELEDİYESİ İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ YAPI KONTROL BÜROSU EKİPLERİ, YAYLACIK VE TAHTALI MAHALLELERİNDE TARIM ALANLARINA ZARAR VEREN BİR ÇOK KAÇAK YAPIYI YIKTI. (İHA/BURSA-İHA)

Nilüfer'de tarım alanları koruma altında

Nilüfer Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Yapı Kontrol Bürosu ekipleri, Yaylacık ve Tahtalı mahallelerinde tarım alanlarına zarar veren bir çok kaçak yapıyı yıktı.
Nilüfer Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Yapı Kontrol Bürosu ekipleri, 1/5000 ölçekli uygulamalı nazım imar planıyla koruma altına alınan bölgelerde yapılan yapıları yıkmaya devam ediyor. Çalı, Alaaddinbey, Kayapa mahallelerinin ardından Tahtalı ve Yaylacık’taki kaçak yapılar da, çevik kuvvet ve Nilüfer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri eşliğinde yıkıldı. Sabah saatlerinde başlayan ve geniş güvenlik tedbirinin alındığı yıkımlar sırasında herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Çevreye ve şahıs mallarına zarar vermemek için hassas davranan ekipler, yapı sahiplerini de malzemelerini almaları konusunda uyardı.
KÖPEK VE YAVRUSUNA ZABITA ŞEFKATİ
Bu arada, yıkılacak bir binanın içinde bulunan köpek ve yavrusu da zabıta ekipleri tarafından çıkarıldı. Ekipler köpeği ve minik yavrusunu yıkım alanının dışına çıkararak zarar görmesini önledi.
Nilüfer Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri, birinci sınıf verimli tarım alanlarının azalmasına sebep olan yapılaşmayı durdurmak ve tarım alanlarının istilasını önlemek maksadıyla kaçak yapıların yıkımına devam edileceğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2016, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER