Müstakil Üniversitenin Ayak Sesleri

Müstakil Üniversitenin Ayak Sesleri

Uludağ Üniversitesi İnegöl Yerleşkesi sınırları içerisinde yer alan eski diş hastanesi binası ile depoların yıkımına başlandı. Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “İnegöl’e üniversitenin yakışacağını ifade etmiştik. Aslında birazda burada onun ayak seslerini vermiş olacağız” dedi.

Uludağ Üniversitesi İnegöl Yerleşkesi sınırları içerisinde yer alan eski diş hastanesi binası ile Tekel Depoları için beklenen yıkım kararı çıktı. Sosyal alan ve yeni fakülteler için rezerv alan olarak düzenlenmesi planlanan binaların yıkım çalışmaları bu sabah başladı. Yıkım çalışmalarını İnegöl Belediyesi ekipleri sürdürüyor.

ALANDA VE PROJE ÜZERİNDE İNCELEME YAPILDI

Belediye Başkanı Alinur Aktaş da yıkımların başlamasının ardından Başkan Yardımcısı Adil Kansu ile birlikte alana giderek incelemelerde bulundu. İnegöl İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Canbolat’ın da hazır bulunduğu incelemelerde, yıkılan diş hastanesi binası ile depolar incelendi. Alanda uygulanacak proje hakkında da istişarelerde bulunuldu.

ÜNİVERSİTENİN AYAK SESLERİ

Yıkım çalışmaları sırasında bir açıklama da yapan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bazen yaparak bazen de yıkarak güzelleştirdiklerini söyledi. Yine bir yıkım işi için bir araya geldiklerini kaydeden Aktaş, “Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce Dekan Beyin girişimleri ile burada bir heyetle organizasyon oluşturulmuş ve bu heyet bir dizi kararlar almıştı.

Üzerine basarak söylüyorum ki yakında da bununla alakalı girişimlerimiz de olacak… İnegöl gibi 255 bin nüfusu olan, sanayi potansiyeli olan, ticari potansiyeli ve ihracat potansiyeli olan bir şehre bir üniversite yakışacağını ifade etmiştik. Aslında birazda burada onun ayak seslerini vermiş olacağız” dedi. Yapılan yıkım çalışmasıyla birlikte üniversitenin kendi bünyesindeki ilgisiz binalardan gerçek manada kurtulacağını da vurgulayan Aktaş, “Yapılan o istişare neticesinde çok değerli Dekanımız Üniversite bünyesinde girişimlerde bulundu. Senato’dan gerekli kararlar çıktı. Ben bu konuda büyük bir nezaket gösteren Rektörümüze ve ekibine de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 16:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER