Mudanya sahilinden çelik borular kaldırıldı

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, MUDANYA SAHİL PROJESİ İÇİN İHALEYE KATILAN İKİ FİRMANIN UZUN SÜREDİR HUKUKİ ANLAŞMAZLIKLARI DOLAYISIYLA İŞİ YAPMAYACAĞI KANAATİNE VARARAK, SAHİLDEKİ FORE KAZIK İÇİN GETİRİLEN ÇELİK BORULARI VE MÜTEAHHİDE AİT EŞYALARI KALDIRDI. (HAKKI OVATMAN/BURSA-İHA)

Mudanya sahilinden çelik borular kaldırıldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi, müteahhit firmaya ait sahildeki çelik boruları kaldırdı.
Bursa Büyükşehir Belediyesi, Mudanya sahil projesi için ihaleye katılan iki firmanın uzun süredir hukuki anlaşmazlıkları dolayısıyla işi yapmayacağı kanaatine vararak, sahildeki fore kazık için getirilen çelik boruları ve müteahhide ait eşyaları kaldırdı.
Mudanya iskelesi-Mütareke binası arası kentsel tasarım inşaatı işini 2 Nisan 2014 tarihinde ihaleye çıkaran Büyükşehir Belediyesi, 13 geçerli teklif arasından 10 Ekim 2014 tarihinde Ahmet Yörük ile 13 milyon 643 bin 162 liraya sözleşme imzalamıştı. Kamu İhale Kurumu’na yapılan itirazlar sonucu işin ihaleye katılan bir başka firma olan Hidrolik İnşaat’a verilmesi kararlaştırılmış ve 20 Şubat 2015 tarihinde sözleşme yapılmıştı. 15 milyon 302 bin 420 liraya yapılan yeni sözleşmeye göre müteahhit firmanın işi 26 Şubat 2016 tarihine kadar tamamlaması kararlaştırılmıştı.
Bu süre zarfında 16 Mayıs 2015 tarihinde atılan temel ile yol kat eden Hidrolik İnşaat, işi ilk alan firma Ahmet Yörük’ün itirazıyla mahkemeyi kaybetmişti. Müteahhit firmalar arasındaki hukuki ihtilaf dolayısıyla durma noktasına gelen işi sonuçlandıramayan Büyükşehir Belediyesi, her iki firmanın da inşaatı gerçekleştiremeyeceği kanaatine vararak yeni bir ihale sürecini başlatma kararı aldı. Belediye, kordon boyundaki şantiye alanlarını boşaltarak burayı tekrar halkın istifadesine açacak.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2016, 13:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER