Mudanya-Gemlik çevre yolunda çalışmalar hızlandı

MUDANYA GEMLİK ÇEVRE YOLUNDA ÇALIŞMALAR HIZLANDI (HAKKI OVATMAN/BURSA-İHA)

Mudanya-Gemlik çevre yolunda çalışmalar hızlandı

Engürücük ile Güzelyalı arasındaki çevre yolu çalışmalarına hız verildi.
28 Şubat 2012 tarihinde başlanılan çalışmalarda Altıntaş-Kurşunlu arasındaki bölümde önemli mesafeler kat edildi. Güzelyalı-Altıntaş arasında kalan Kızılay rampasının karşısına gelen arazi de 6 ile 8 şeride yakın bir yer açılarak çalışmalar hızlandırıldı. Dinamitler patlatılarak ve ağır hizmet araçlarının çalışmalarıyla ilerlemelerin sağlandığı arazilerin açılmasında Kızılay rampasının karşısına Gemlik- Mudanya Güzelyalı’yı bağlayacak 3 adet 25 ile 35 metre yüksekliğinde 35 metreye yakın genişlikte demir ve beton köprüyol ayaklarının yapımları tamamlanmak üzere. Halen kullanılmakta olan Mudanya-Gemlik-Kurşunlu yolun yapımı devam eden yeni karayolunun hizmete girmesi ile kullanılmayacağı daha önce açıklanmıştı. Yerleşim yerlerinin üzerinden devam eden çalışmaların, kamulaştırmaların tamamlandığı arazilerde yapılırken, en kısa sürede bitirileceği bilgisine ulaşıldı.
Yapımı devam eden yeni Mudanya-Güzelyalı-Gemlik karayolunun genişliğinin bazı yerlerde 14, bazı yerlerde ise 25-30 metreye çıkabilecek. Yeni karayolunun bugüne kadar yapılan çalışmalarla önemli bir kısmının sonuçlandığını ve söylendiği gibi tamamlandığında Mudanya-Gemlik arasının 10 dakikaya ineceği, araç sürücülerinin hiçbir sıkıntı ve tehlike yaşamadan seyahat edecekleri belirtildi. Yalova’dan gelecek araç sürücülerinin de rahat bir şekilde Gemlik üzerinden Mudanya’ya ulaşacakları açıklandı.

Mudanya-Güzelyalı Beyazkayalar mevkiinde heyelan yüzünden sürekli daralan yol için özel bir çalışma yapılacağı ve deniz kenarı kısmına da özel bir duvar örülecek. Bu bölgede tehlikeli olan ölümlü ve maddi hasarlı kazaların yaşandığı araç sürücülerinin korkulu anlar yaşadıkları bölgedeki karayolunun genişletilerek Güzelyalı girişine kadar çalışmalar devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2016, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER