MİSİAD Bursa 'Bizde varız' dedi

MİSİAD Bursa 'Bizde varız' dedi

Memleketçi ve Sanayici İşadamları Derneği (MİSİAD) Bursa Şubesi basın mensupları ile bir araya geldi. Katılımın yüksek olduğu, Bursa’nın duayen isimlerinden Yakup Altınöz’ün de fahri başkan olarak hazır bulunduğu toplantıda Bursa Şubesi Başkanı Günay Tandoğan MİSİAD Bursa’nın kuruluşundan gerçekleştirilen faaliyetleri  ve hedefleri kamuoyu ile paylaştı.

MİSİAD’ın 2014 Yılında Türk iktisadi hayatına bir yön vermek adına kurulduğuna işaret eden Günay Tandoğan, “MİSİAD Türkiye’de 53 yurtdışında da 13 şubeye ulaşarak Cumhuriyet Tarihi’nin en hızlı büyüyen sivil toplum kuruluşu oldu. Genel merkezi  Ankara’da bulunan, Genel Başkanı  SN. Feridun Öncel  olan derneğimiz yola çıkarken, Türk iktisadi hayatının dönüm noktalarından biri olan Milli İktisat Kongresinin kararlarını ve sonuç bildirilerini önüne koyarak  çalışmalarına başlamıştır.MİSİAD  bir sanayici  ve işadamı  organizasyonundan  çok daha fazlasıdır”dedi.

MİSİAD’ın bütün partilere eşit mesafede olduğunun altını çizen Tandoğan, “MİSİAD’ın bünyesinde  AK Parti'li CHP‘li MHP’li  olabilir, ama  MİSİAD bir bütün olarak  ne AKP ‘Lİ  ne CHP ‘li nede MHP ‘lidir” şeklinde konuştu .

MİSİAD Bursa Şubesi  olarak göreve geldikleri  10 aydan  bu yana altyapı çalışmalarını, fiziki hazırlıklarını tamamladıklarını, bu arada da  basında yer bulmayan  sosyal sorumluluk  projeleri İle bu günlere geldiklerini belirten Tandoğan, “2016 yılı Bursa Misiad için ticari ve ekonomik anlamda en üst seviyede  olacaktır. 2016 yılı ilk yarısında işverenlere yönelik, işverenlerin yararına bir dizi projeler ile bilgilendirme ve eğitim panelleri  düzenleyip işveren ve sanayicilerimize fayda sağlayacağız. Kurum ve kuruluş ziyaretlerimizde  en son SGK İl Müdürü  Erhan Karacani ve İşkur İl Müdürü  Sayın Kasım Tilki‘nin  tüm desteğini aldık ve İşkur İl Müdürümüz yurt dışı eğitimlerinde Misiad ile ortak çalışmalar yapacağını  açıkladı. Yine ilk dönem faaliyetlerimizin bir tanesi de  KOSGEB ile ortak bir çalışma ortamı hazırlayıp girişimcilik kursları açmaktır” dedi.

MİSİAD ticaretinin örfünü Ahilik olarak belirlemiş bir kurum olarak dikkat çekiyor. Ahilik konusuna ise Günay Tandoğan şu sözlerle açıklık getirdi: “Ahilik; sanat, ticaret ve mesleğin, olgun kişilik, ahlak ve doğruluğun iç içe girmiş bir alaşımıdır. Ahi diye anılan kişi kesin olarak bir sanat, ticaret ya da meslek siparişidir. O bununla birlikte olgun, ahlaklı, merhametli, iyiliksever ve her işinde, her davranışında dürüst ve güvenilir bir kişidir. Ahi olan kişinin 3 şeyi hep açık olacaktır : Ahinin eli açık olacaktır. Biz de günümüzde aynı düşünceler ile ticaretimizi yapmak, yaptırmak adına çalışanlarız.”

MİSİAD BursaŞubesi'nin, Bursa’da bundan sonra biz de varız dediğini vurgulayan Tandoğan sözlerini şöyle sonlandırdı:"Bizler inanmışlar ordusuyuz. Türkiye’nin dünyaya açılan milli gücü olarak her türlü ticari, ekonomik ve sosyal projelerin öznesi olmaya ant içtik."

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2016, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER