Lions Alzheimer Hasta Konuk Evi'ne TAD tuzu

Lions Alzheimer Hasta Konuk Evi'ne TAD tuzu

Lions 118K’nın hassasiyetle üzerinde durduğu Lions Alzheimer Hasta Konuk Evi projesine Türk Anneler Derneği Bursa Şubesi’nden, Can Tiyatrosu Sanat Atölyesi Genel Sanat Yönetmeni Serhat Can tarafından kaleme alınan ‘Babaannem Unutmamış’ adlı tiyatro oyunuyla destek geldi.

Yadigar Sanat ve Can Tiyatro işbirliğiyle 1960’lı yıllarda Alzheimer hastası bir kadının ve ailesinin hastalık evresinde yaşadıkları süreci anlatan ‘Babaannem Unutmamış’, 27 Mart Pazar akşamı saat 20.00’de Merinos AKKM Orhangazi Salonu’nda tiyatroseverlerle buluşacak. Oyundan elde edilecek gelir Lions 118-K Yönetim Çevresi’nin yürüttüğü proje, Lions Alzheimer Hasta Konuk Evi ve TAD Bursa Şubesi eğitim fonuna bağışlanacak. Oyunda, TAD Bursa Şubesi Başkanı Hande Gençosman başta olmak üzere Serhan Can, Şule Can, Meltem Durdurak ve Cenk Gençosman rol alacak.KUTUCU: HALKIMIZI VE STK’LARI YARDIMA ÇAĞIRIYORUZ

Konuyla ilgili Otel Çelik Palas’ta düzenlenen basın toplantısında konuşan Lions 118-K Federasyon Başkanı İlknur Kutucu, Lions Alzheimer Hasta Konuk Evi’nde inşaatın hızla ilerlediğini belirterek, “Alzheimer hastası yakını olan ailelerimizin ne kadar zor durumda olduklarından yola çıktık, hastalarını bırakabilecekleri, gece ve gündüz bölümleri olan, 3 bin 600 metrekare inşaat alanına sahip Lions Alzheimer Hasta Konuk Evi inşaatı projesi hazırladık. Bu proje ile hasta yakınlarına destek olmak bir nefes alacakları zaman oluşturmak istiyoruz. Ancak bu projeyi tek başımıza başarmamız mümkün değil. Sivil toplum kuruluşlarımızı ve halkımızı da yardıma çağırıyoruz. TAD’a amaçlarıyla örtüşen bu duyarlılığı ve Can Sanat Tiyatrosu’na da bu amaca gönül vererek katkı koyduğu için çok teşekkür ediyorum. Bu konuk evine bir taş konulması bile bizim için çok önemli. Bu projeyle bir değil beş, on tuğla konulacaktır” ifadelerini kullandı.

GENÇOSMAN: OYUNDA ALZHEIMER’IN TÜM EVRELERİ ANLATILACAK

TAD Başkanı Hande Gençosman, da ‘Babaannem Unutmamış’ oyununun Alzheimer’ın tüm evrelerini seyirciye tüm çıplaklığıyla yansıtmayı hedeflemiş bir oyun olduğunu belirtti ve şöyle devam etti: “Babaannem Unutmamış; sabrın, hoşgörünün, sevginin bakım sürecinde ne kadar etkili olduğunu yansıtacak. Alzheimer günün birinde hepimizin kapısını çalabilecek bir illet. O yüzden henüz unutmamışken, yarınlar için böyle bir oyun organize etmek istedik.”

CAN: BİR BURSA AİLESİ HİKAYESİ

Can Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Serhat Can, ise Babaannem Unutmamış’ı şu sözlerle anlattı: “Babaannem Unutmamış, bir Bursa ailesi hikayesidir. 1960 yılında geçen ve sürpriz bir tarihi olayla sonlanan bir tiyatro gösterisi. Sıcacık bir hikaye izleyeceğiz. Tüm halkımızı bu oyuna bekliyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2016, 16:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER