Küçük ressam nehir sergi açtı

BURSA'DA, ANNESİNDEN DİNLEDİĞİ MASAL VE NİNNİLERDEKİ KAHRAMANLARI HAYAL DÜNYASINDAN KAĞIDA DÖKEN 6 YAŞINDAKİ NEHİR BOZKURT, İLK RESİM SERGİSİNİ AÇTI. MİNİK NEHİR, YETENEĞİYLE HAYRAN BIRAKTI. (İHA/BURSA-İHA)

Küçük ressam nehir sergi açtı

Bursa'da, annesinden dinlediği masal ve ninnilerdeki kahramanları hayal dünyasından kağıda döken 6 yaşındaki Nehir Bozkurt, ilk resim sergisini açtı. Minik Nehir, yeteneğiyle hayran bıraktı.
2010 yılında Bursa’da Mehtap ve Cem Bozkurt’un çocukları olarak dünyaya gelen Nehir, 1,5 yaşında eline aldığı tükenmez kalemle, oturma gruplarından duvarlara kadar evin tüm köşesini karalamaya başladı. Çizimleriyle annesi ve babasının dikkatini çeken Nehir, gün geçtikçe çizimini geliştirerek hayal dünyasında canlandırdığı karakterleri kağıda dökmeye başladı. Annesinin anlattığı masallar ve ninnilerden ilham alarak anlamlı kompozisyonlar çizmeye başlayan minik yetenek, Nilüfer Belediyesi Konak Kültürevi’nde “6 Yaş Çizgisi” isimli resim sergisi açtı.
Nehir’in çizimlerini hayranlıkla inceleyen Belediye Meclis Üyesi Aysel Okumuş, Nehir’in 1,5 yaşından itibaren başladığı çizimleriyle ileri doğru adımlar attığını kaydetti. Okumuş, “Bu kadar güzel çizgilere hayran olmamak mümkün değil” diyerek kendisine çeşitli hediyeler verdi.
Baba Cem Bozkurt, Nehir’in kalem ve kağıtla buluşmasının hikayesini anlatarak, “Nehir 1,5 yaşından beri kalemle haşır neşir. 1,5 yaşında koltukları ve duvarları çizmeye başladı. Biz bu duruma engel olamadık ve sonunda defter almak zorunda kaldık. Gördüğünü kaleme dökebiliyor ve hayal dünyasında kompozisyon halinde resmedebiliyor. Gördüklerini karikatür tarzında resmetmeye başlayan Nehir, kendini gün geçtikçe geliştirdi. Resim yaparak mutlu oluyor. Akranlarıyla hiçbir zaman oyuncaklarla oynamadı. Resim çizerken dış dünyayla bağlantısını kesiyor. Yeri geliyor bizleri bile dinlemiyor. Kahvaltıya çağırıyoruz, yemeğe bekliyoruz, ama elindeki resmi bitirmeden gelmiyor” diye kaydetti.
Anne Mehtap Bozkurt da, “Hiç silgi kullanmıyor. Başladığı bir resmi tamamen bitirmeden hiç bir şeyle ilgilenmiyor ve bir hafta önce gördüğü bir şeyi bir hafta sonra resmedebiliyor. Hafızası çok kuvvetli. Nehir'in kendini daha da geliştireceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.
Nehir Bozkurt'un 6 Yaş Çizgisi isimli resim sergisi 6 Ekim tarihine kadar açık kalacak.

BURSA'DA, ANNESİNDEN DİNLEDİĞİ MASAL VE NİNNİLERDEKİ KAHRAMANLARI HAYAL DÜNYASINDAN KAĞIDA DÖKEN 6 YAŞINDAKİ NEHİR BOZKURT, İLK RESİM SERGİSİNİ AÇTI. MİNİK NEHİR, YETENEĞİYLE HAYRAN BIRAKTI. (İHA/BURSA-İHA)

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2016, 16:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER