Kırsal kalkınma için her türlü adım atılıyor

Kırsal kalkınma için her türlü adım atılıyor

İnegöl Belediyesi tarafından İnegöl kırsalında hayvancılığın geliştirilmesi ve desteklenmesi hedefi doğrultusunda Bandırma Koyunculuk Araştırma Enstitüsüne gezi düzenlendi.

İnegöl tarımı ve hayvancılığının öne çıkması noktasında sektörün hak ettiği yere gelmesi için adımlar atılmaya devam ediliyor. Bu kapsamda İnegöl Belediyesi ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün organizasyonu ile Bandırma’ya teknik bir gezi düzenlendi. Hayvan yetiştiriciliğinde yeni teknikleri görme hedefiyle düzenlenen geziye İnegöl İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Ekren ve müdürlük ziraat mühendisleri ile İnegöl Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürü Fevzi İnal, İnegöl İskaniye Mahallesi başta olmak üzere diğer kırsal mahallelerde küçükbaş hayvancılık ile uğraşan 46 üretici katılım göstererek, sektördeki yenilikleri yakinen görme fırsatı buldular.

KIRSAL KALKINMA İÇİN HİZMETE DEVAM

Bandırma’ya düzenlenen gezi hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Alinur Aktaş; “İnegöl’ün Mobilyası, Köftesi, Oylat Kaplıcaları gibi marka değerlerimizin arasına özellikle son yıllarda İnegöl Tarımı da yerini almaya başladı.

Her zaman söylüyoruz , İnegöl bir sanayi şehri olduğu kadar aynı zamanda bir tarım şehri. Gerek meyve üreticiliği, gerek fidancılık, gerek ayçekirdeği ve gerekse çöğür üretimiyle hem ülkemizde hem de dünya çapında tercih edilen bir marka. Tarım sektöründe güzel bir başarı yakalayan İnegöl Tarımının daha da gelişebilmesi, çiftçimizin ve tarım yatırımları yapan müteşebbis esnafımızın daha donanımlı olması adına, teknoloji ve yenilikleri daha yakından takip edebilmesi için bizlerde yaptığımız projelerle kendilerine destek oluyoruz.2014 yılı Kasım ayında yaptığımız Tarım Çalıştayı sonrasında ortaya konulan taleplerin ve alınan kararların yerine getirilmesi noktasında ortaya çıkan eylem planının tüm detaylarını titizlikle takip ediyoruz. Özellikle köylerimizin mahalleye dönüşmesinin ardından kırsal mahallelerimizi kalkındırmaya yönelik çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.Kırsal kalkınmanın sağlanması adına her türlü adımı atan belediyemiz, tarımsal üretimde verimliliği arttırmak ve bilinçli tarım yapılabilmesi adına gerçekleştirilen eğitim seminerleri ile çiftçimizi daha donanımlı hale getirirken, tarımın hak ettiği yere gelmesi adına hayata geçirdiğimiz erken uyarı sistemleri ve ürün toplama merkezleri ile çiftçilerimize yönelik gerçekleştirdiğimiz desteklerimiz öne çıkan önemli çalışmalarımızdandır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2017, 16:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER