İşte Bursa'nın tek kadın otobüs şofürü

İşte Bursa'nın tek kadın otobüs şofürü

Bursa'nın merkez Nilüfer İlçesi'nde oturan evli ve bir çocuk annesi 42 yaşındaki Emine Fenerli, belediyeye bağlı Ulaşım Müdürlüğü'nde işe başladı.

Fenerli, kullandığı servis otobüsüyle çalışanları taşıyor. Yaklaşık 25 yıldır ehliyetinin bulunduğunu söyleyen Emine Fenerli, "İşimi severek yapıyorum. Sorumluluğumu çok iyi biliyorum. Servis şoförlüğü yapan tek kadın sürücü olduğum için de çok mutluyum" dedi.

Emine Fenerli, 6 ay önce Nilüfer Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürlüğü’ne iş başvurusu için müracaat etti. Başvurusu kabul edilen Fenerli, geçen pazartesi günü belediyeye bağlı Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nde işe başladı.

788984635

Bursa’da bulunan belediyelerdeki tek kadın sürücü olan Emine Fenerli, kendisine zimmetlenen otobüs ile çalışanlara servis hizmeti veriyor. Emine Fenerli, "Benim amacım hem iş bulup çalışmak hem de kadın olarak gerekirse servis aracı kullanabileceğimizi göstermemdi. Belediye bana iş vererek bunu kanıtlamış oldum. İşimi severek yapıyorum. Sorumluluğumu çok iyi biliyorum. Servis şoförlüğü yapan tek kadın sürücü olduğum için mutluyum, gururluyum" dedi.

Göreve başladığı ilk gün servis aracı kullanan erkek sürücülerin kendisini yadırgadığını daha sonra tebrik etmek zorunda kaldığını söyleyen Emine Fenerli, bazı günler servis aracını kendisi yıkıyor.

864654032

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2016, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER