İnegöl'de Çiftçi Mallarını Koruma Meclisi toplandı

KAYMAKAMA HEDİYE (SALİH BAKICI/BURSA-İHA)

İnegöl'de Çiftçi Mallarını Koruma Meclisi toplandı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde geçen sene faaliyete geçen Çiftçi Mallarını Koruma Meclisi Başkanlığı'nın 2015 yılı değerlendirme toplantısı yapıldı.

Royal Otel’deki toplantıda konuşan İnegöl Çiftçi Malları Koruma Kurulu Başkanı Selahattin Dumanlar, “Geçen yıl şubat ayında kurulduk. Akabinde görev dağılımı yaparak iki koruma personelini ekibimize dahil edip hizmet vermeye başladık. Bu süreçte başta belediye başkanımız olmak üzere tüm mülki amirlerimize destek ve katkıları için teşekkür ediyoruz. Çiftçi Malları Koruma Meclisi İnegöl’ün coğrafi yapısına da dikkate alarak 21 mahallemizde 39 bin 543 dönüm araziye hizmet veriyor. Korucu personelimiz mahallelerimizde her türlü zarar ve ziyanı önden tespit ederek, kabahatli durumlarda 36 zabıt tutuldu. Zarar ziyan gören tarafları mahkemeye başvurmadan uzlaştırdık” dedi.
Çiftçilere destek verecek birçok projeyi hayata geçirdiklerini belirten Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, “İnegöl bir ticaret şehri olduğu kadar aynı zamanda bir tarım şehridir. İnegöl tarımını ileriye taşıyacak projelere ağırlık veriyoruz. Köylerimizin mahalleye dönüşmesinin ardından kırsal mahallelerimizi kalkındırmaya yönelik çalışmalarımız devam ediyor. İnegöl tarımına yön verme hedefiyle 2014 yılında yaptığımız Tarım Çalıştayı ve akabinde hazırlanan sonuç raporu doğrultusunda konunun tüm taraflarıyla İnegöl tarımının gelişmesi için koordineli bir şekilde plan ve projeleri hayata geçiriyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2016, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER