İnegöl Belediyesi ihtiyaç sahiplerinin evlerini yeniledi

İNEGÖL BELEDİYESİ, İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARIN HARABEYE DÖNEN EVLERİNİ YENİLEDİ. (İHA/BURSA-İHA)

İnegöl Belediyesi ihtiyaç sahiplerinin evlerini yeniledi

İnegöl Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşların harabeye dönen evlerini yeniledi.
Belediye, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü marifeti ile 6 mahallede ihtiyaç sahibi ailelerin evlerini yeniledi. Hamzabey Mahallesi’nde Ahmet Turgut’u tadilattan geçirilen evinde ziyaret eden Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Ramazanda erzak dağıtan, kışın kömür dağıtan belediye mantığından ziyade biz hayatın her alanına dokunmaya ve temas etmeye çalışıyoruz” dedi.
Misafirlerini yeni evinde ağırlamanın mutluluğunu yaşayan Turgut, “Allah sizlerden razı olsun. Hamzabey köyünde beni bulup yardım elini uzattınız. Binlerce kez sağ olun. Hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Belediye, Konurlar Mahallesi'nde ihtiyaç sahibi bir ailenin evini onardı. Tahtaköprü Mahallesinde ise evi yıkılmak üzere olan yaşlı bir kadın için evin bahçesine konteynır konularak yeni bir ev oluşturuldu. Kurşunlu Mahallesi'nde de yine ihtiyaç sahibi bir ailenin evinin bakım ve onarımını yapan ekipler, Hamzabey Mahallesi'nde çökme riski bulunan evde tek başına yaşayan yaşlı adamın evinin tamiratını yaptı. Sülüklügöl Mahallesi'nde de ihtiyaç sahibi bir vatandaş için konteynır ev yapıldı.
İnegöl Belediyesi ekipleri, Akhisar Mahallesi’nde de ihtiyaç sahibi bir vatandaşın evini yenileyecek. Tadilatı yapılan evlerdeki eşyalar çöpe atılarak buralara Umuteli Sosyal Yardım Merkezi aracılığıyla yeni eşyalar temin edildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2017, 15:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER