İnegöl Belediye Başkanlığı kupası start aldı

İnegöl Belediye Başkanlığı kupası start aldı

Bursa’nın en büyük spor organizasyonu olan İnegöl Belediye Başkanlığı Kupası, bu sabah Sosyal Bilimler Lisesi ile İmam Hatip Lisesi arasında oynanan futsal maçıyla başladı. Başlama vuruşunu Belediye Başkanı Alinur Aktaş yaparken, Mayıs ayına kadar sürecek müsabakalarda 4 bin sporcu yer alacak.

İnegöl Belediyesi tarafından bu yıl 2’ncisi düzenlenen Belediye Başkanlığı Kupası, bu sabah başladı. 32’si ortaokul ve 21’i lise olmak üzere toplamda 53 okul takımının yaklaşık 4 bin sporcusunun 6 branşta mücadele edeceği Başkanlık Kupası’nın ilk müsabakasında, Sosyal Bilimler Lisesi ile İmam Hatip Lisesi futsal takımları karşı karşıya geldi. Kültür Park içerisinde bulunan Belediye Spor Salonunda oynanan karşılaşmayı Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit, Milli Eğitim Şube Müdürü Eşref Arısoy ve Belediyespor yöneticileri de izledi. Müsabakanın başlangıç vuruşunu da Belediye Başkanı Alinur Aktaş yaptı.

HEDEF 7’DEN 77’YE SPOR

Bursa’nın en büyük spor organizasyonu olma özelliğini taşıyan İnegöl Belediye Başkanlığı Kupası’nın ilk karşılaşmasının ardından Belediye Başkanı Alinur Aktaş bir açıklama yaptı. Amaçlarının İnegöl’de 7’den 77’ye herkesin spor yapması ve gençleri spora yönlendirmek olduğunu ifade eden Başkan Aktaş, “Bursa’nın en büyük spor organizasyonu olan İnegöl Belediyesi Başkanlık Kupasının startını bugün Belediyespor yöneticileri, Milli Eğitim Şube Müdürümüz ve eğitimci arkadaşlarımızla birlikte verdik.

Amacımız 7’den 77’ye herkese spor yaptırmak. Bildiğiniz gibi İnegöl’de gerek amatör spor kulüplerimiz, gerekirse de Belediyespor marifeti ile salon sporlarımız her geçen gün ivmesini, aktivitesini arttırarak devam ediyor. Hafta geçmiyor ki İnegöl farklı bir heyecanı yaşamasın. Voleybol ve basketboldaki üst düzey takımları İnegöl’de ağırlıyoruz veya biz onlara konuk oluyoruz. Nihayetinde bu şehir komple salon sporlarıyla alakalı heyecanı yaşıyor” dedi.4 BİN ÖĞRENCİ BAŞKANLIK KUPASI HEYECANINI YAŞAYACAK

Başkan Aktaş, geçen yıl startı verilen ve bu yıl 2’ncisini gerçekleştirilen organizasyona bu yıl 32 ortaokul ve 21 lise takımı olmak üzere toplam 53 takımın katılacağını belirterek “4 bin civarı sporcu Başkanlık Kupası vesilesi ile bu heyecanı yaşayacak. Az önce de Sosyal Bilimler Lisesi ile İmam Hatip Lisesi’nin futsal müsabakasıyla başlama vuruşunu gerçekleştirmiş olduk. Bu organizasyonlar Mayıs ayı başı itibariyle sona erecek.

Orada da ilk 3’e giren sporcularımıza kupa ve madalyalarını takdim etmiş olacağız. Takımlarımızdan şehir dışında, farklı şehirlerde hem Bursa bazında hem Türkiye bazında farklı turnuvalara gidenler var. İnegöl gerçekten sporda ciddi mesafe kaydetti. Bunu da okul takımlarımızın elde ettiği başarılarla görüyoruz, yaşıyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2017, 16:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER