İbadethanelere Yıldırım eli

İbadethanelere Yıldırım eli

Yıldırım Belediyesi, vatandaşların yoğun olarak kullandığı ibadethanelere destek olmayı sürdürüyor.
Yıldırım Belediyesi tarafından 152 Evler Mahallesi'nde yapımı tamamlanan Mehmet Akif Ersoy Cami’nin çevre düzenlemesi ve dernek binası açıldı. 160 metrekare kullanım alanı bulunan dernek binasında abdesthaneler, çay ocağı ve okuma salonu yer alıyor.

Çevre düzenlemesi kapsamında cami bahçesini ikiye ayıran eski yapı da yıkılarak vatandaşlara nefes alacakları bir bahçe kazandırıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan açılışta eski ve elverişsiz dernek binasının yerine modern bir tesis kazandırmaktan dolayı memnuniyet duyduklarını belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Mahalle sakinlerinin buluşma noktası olan camimiz için yeni bir düzenleme yaptık.

Hem bahçe alanı genişlerken hem de modern bir dernek binası da hizmete girdi. Camimizin dernek binası ve çevre düzenlemesi mahalle sakinlerimize ve cami cemaatimize hayırlı olsun” dedi.

Camiler ve okullara destek olmayı ilke edindiklerini dile getiren Edebali, “Mahallelerde okullar ve ibadethanelerimiz önemli yer tutuyor. Camiler toplumun sosyal dayanışma ve buluşma noktalarıdır. Bu bağlamda cami sadece ibadet alanı değildir. Cami meydanları şehircilik anlayışında mahallelerde buluşma noktalarıdır” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2017, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER