Gençlergücü'nden çirkin saldırıya kınama

SIRTLARINDA DARP İZLER (SALİH BAKICI/BURSA-İHA)

Gençlergücü'nden çirkin saldırıya kınama

Bursa Bölgesi U19 Yaş Liginde İnegöl Gençlergücü ile Vakıfspor arasında oynanan maçta, ev sahibi takım oyuncu ve taraftarlarınca yapılan saldırı kınandı.
Olaylarda, Gençlergücü takım kaptanı Bedirhan, Enes ve kaleci Serkan ciddi şekilde darp edildi. Konuyla ilgili açılama yapan Gençlergücü Spor Kulübü Alt Yapı Sorumlusu N. Kamuran Balkan, “28 Ağustos Pazar günü Bursa Arabayatağı sahasında karşılaştığımız Vakıfspor maçına mutlak galibiyet parolası ile hazırlanmıştık. Maçta sergilenen futbol skora da yansıdı ve maçın son dakikalarına 4-2 önde girdik. Maçın 88. dakikasında rakip tarafından geliştirilmeye çalışılan bir atak kalecimizde son buldu. Bu dakikada kalecimiz Serkan topu kontrolü altında tutarken, rakip takımın futbolcusu tarafından sert bir hamle ile yere düşürüldü. Kalecimiz can havli ile kendisine sert bir şekilde vuran oyuncuya tepkisini gösterdiği anda bu kez yumruk darbesine maruz kaldı. Kalecimize darp girişiminde bulunan futbolcuya destek amaçlı Vakıfspor takım kaptanı Ebubekir’de koşarak kalecimize doğru gelince, soyunma odalarının bulunduğu bölgeden sahaya açılan kapı bir anda açıldı ve sahaya rakip takımın taraftarlarından yaklaşık 30 kişi girerek futbolcularımıza saldırma girişiminde bulundu. Futbolcularımız kendilerini korumak maksadı ile kendilerine linç etme girişiminde bulunan rakip takımın taraftarlarına ve futbolcularına karşılık vermeye çalıştılar. Tüm bu olaylar yaşanırken, maalesef güvenlikten sorumlu bir tane dahi polisin tesislerde olmaması üzüntü vericiydi. Saha içinde bulunan biz yönetici ve teknik adamlarımızın gayretleri ile olaylar çok daha fazla büyümeden önlendi” dedi.
Balkan, “Maçı yöneten hakem triosu olayların yatışması ile birlikte darp girişiminde bulunan rakip takım Vakıfspor’dan 3 futbolcuyu kırmızı kart ile oyun dışında bıraktı. Sonrasında ise amaçları sadece kendi canlarını korumak olan ve darp girişimine karşı kendilerini savunmaya çalışan yinede ciddi şekilde darp edilen takım kaptanımız Bedirhan, Enes ve kalecimiz Serkan’a da kırmızı kart göstererek rakip takıma şirin görünmeye çalışarak, kendi canını bu şekilde koruma altına aldı. Her yıl en az 3-4 defa bu şekilde olaylı maçı olduğunu sonradan öğrendiğimiz Vakıfspor takımının gerektiği şekilde İl Disiplin Kurulu tarafından cezalandırılmasını bekliyoruz” dedi.
İnegöl Gençlergücü Spor Kulübü olarak Bursa Futbol İl Temsilcisi Mustafa Beşen’i makamında ziyaret ederek maçla ilgili yaşananları anlattıklarını, kulüp ve futbolcu raporlarını, darp edilen futbolcuların fotoğraflarını ve doktor raporunu bir dosya halinde kendisine teslim ettiklerini bildiren N. Kamuran Balkan, “Bursa futbolu yöneten idarecilerimizden adil bir cezalandırma beklediğimizi ifade ettik. Yakın bir zamanda maçla ilgili gerekli araştırma yapılacak ve cezalar verilecektir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2016, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER