Gaziantep'in yöresel lezzetleri İnegöl halkıyla buluştu

‘VAKIF KÜLTÜRÜ MÜZESİ’, ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI MEHMET MÜEZZİNOĞLU VE BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE'NİN KATILIMIYLA, ATATÜRK KONGRE KÜLTÜR MERKEZİ’NDE ZİYARETE AÇILDI. (İHA/BURSA-İHA)

Gaziantep'in yöresel lezzetleri İnegöl halkıyla buluştu

Gaziantep Yöresel Ürünler Etkinlik Çadırı, Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın da katılımıyla nikah dairesi önündeki alanda açıldı.Geçtiğimiz hafta Erzurum yöresine ait lezzetlerin sergilendiği Erzurum yöresel ürünler etkinlik çadırının İnegöllülerle buluşmasının ardından, ilçemiz bu hafta da Gaziantep’in lezzetlerine ev sahipliği yapıyor. Gaziantep Yöresel Ürünler Etkinlik Çadırı, bugün Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ve çok sayıda davetlinin katılımıyla Nikah Dairesi önünde açıldı. Açılış törenine bir dizi ziyaret için İnegöl’e gelen Preşeva Belediye Başkanı Shqiprim Arifi ve beraberindeki heyetle birlikte AK Parti İlçe Başkanı Adem Demirel ve yönetim kurulu üyeleri ile meclis üyeleri de katıldı.

 ANTEP’İN LEZZETLERİ İLK KEZ İNEGÖL HALKIYLA  BULUŞTU

Açılış öncesi konuşan Bursa Gaziantepliler Derneği Başkanı Bilal Şengüloğlu, Bursa Gaziantepliler Derneği’nin 1991 yılında kurulduğunu hatırlatarak “İlk defa Alinur Aktaş Başkanımızın desteği ile Gaziantep’i tanıtmak, İnegöl’de şehrimizi yansıtmak adına, şehrimizin UNESCO dünya mutfağı mirası listesine girmiş mutfağını yansıtmak, burada hemşerilerimizle İnegöllüleri bir arada bulundurmak adına önemli bir organizasyon gerçekleştirdik.

Bu anlamda katkıda bulunan Sayın Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a, İnegöl Belediyesi bürokratlarına ve ilçe halkına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2017, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER