Can dostları için seferber oldular

NİLÜFER BELEDİYESİ, 4 EKİM DÜNYA HAYVANLARI KORUMA HAFTASINDA CAN DOSTLARI İÇİN ÇEŞİTLİ FAALİYETLERE İMZA ATIYOR. (ZAFER PEKER/BURSA-İHA)

Can dostları için seferber oldular

Nilüfer Belediyesi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Haftasında can dostları için çeşitli faaliyetlere imza atıyor.
4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Gününde ilk olarak belediye personelinin sokak hayvanlarına yönelik bilgilendirilmesine sağlandı. Veteriner İşleri Müdiresi Fikriye Eker, Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i makamında ziyaret ederek #çünküönemsiyoruz rozeti taktı.
Her yıl olduğu gibi bu yıl da Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’nin kapılarını öğrencilere açan Veteriner İşleri Müdürlüğü, merkeze gelen öğrencileri hayvan sevgisi ve hayvan hakları konusunda bilinçlendirdi.
Öğrencileri Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’nde ağırlamaktan ve onlara hayvan sevgisi aşılamaktan büyük mutluluk duyduklarını kaydeden Fikriye Eker, merkezi, 22 okuldan bin 200 öğrencinin ziyaret ettiğini söyledi. Eker, “4 Ekim Dünya Hayvan Hakları Günü’nün bizim için ayrı bir anlamı var. İlçemizin çeşitli noktalarına hayvanların da yaşama alanlarımıza ortak olduğu ile ilgili broşürler, afişler asılmış olup ,belediyemizin billboardlarında konu ile ilgili görseller yayınlanarak duyarlılığı artırıyoruz. Merkezimizde çocuklar da hayvan sevgisinin ve bilincinin artırılması maksadı ile talep eden okulları ağırlıyoruz. Merkezimizi ziyaret eden 22 okuldan toplam bin 200 öğrenciye bilinçlendirme çalışması gerçekleştirdik” dedi.
Veteriner İşleri Müdürlüğü çalışmalarının konu alındığı ‘Can Dostlar’ isimli tiyatro çocuk oyunu ücretsiz olarak sahnelenirken, Konak Kültürevi’nde de başrollerinde İstanbul sokaklarının sıcak sakinleri olan kedilerin yer aldığı belgesel gösterimi yapıldı.
Nilüfer Belediyesi ve Carrefour AVM iş birliğiyle “1 Bize 1 Evsize” kampanyasıyla sokak hayvanlarına mama bağışı yapıldı.
Yüzüncüyıl Mahallesi’nde yer alan Pet Bahçesi işyeri ile organize edilen sosyal sorumluluk projesi #ekimdebarınaklarbaşkadır ise Ekim ayı boyunca devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2017, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14