Büyükşehir'den Şükraniye'ye sağlık yatırımı

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, YILDIRIM 13 NOLU ŞÜKRANİYE AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ’NİN YENİ YAPILAN BİNASINDA 2 AY SONRA VATANDAŞLARA HİZMET VERECEĞİNİ SÖYLEDİ. (İHA/BURSA-İHA)

Büyükşehir'den Şükraniye'ye sağlık yatırımı
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yıldırım 13 Nolu Şükraniye Aile Sağlığı Merkezi’nin yeni yapılan binasında 2 ay sonra vatandaşlara hizmet vereceğini söyledi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yıldırım ilçesindeki 13 Nolu Şükraniye Aile Sağlığı Merkezi ile mevcut merkezin yanında yeni inşa edilen binada incelemelerde bulundu. Bursa’nın sağlıklı bir il olması için Büyükşehir Belediyesi’nin bütün kuruluşlara destek olduğuna işaret eden Altepe, “Sağlık çok önemli. Sağlık kuruluşlarına desteklerimizi sürdürüyoruz. Semtlerin ihtiyaçlarını belirliyor, problemlerin çözümünü sağlıyoruz” dedi.
Altepe, Yıldırım’daki Şükraniye Aile Sağlığı Merkezi’nin kapasitesinin yetersiz olduğunu hatırlatarak, “Şükraniye Aile Sağlığı Merkezi, yaklaşık toplam 250 metrekare inşaat alanında hizmet veriyor. Şükraniye Mahallesi’nde başlattığımız yeni inşaatla birlikte toplam inşaat alanı 1000 metrekare olan 3 katlı, güzel, modern bir aile sağlık merkezi ve 112 acil servis istasyonu olarak çalışacak güzel bir merkez olacak. İnşaatı hızla sürüyor, kaba inşaatımız da artık tamamlanmak üzere... 2 ay içinde yapının tamamlanmasını ve yaz aylarında Şükraniye’ye yeni ve modern bir sağlık ocağı kazandırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.
Başkan Altepe, mevcut aile sağlığı merkezinin yıkılıp, buradaki yaklaşık 1500 metrekare alana da mahallenin eksiği olan yeşil alan, çocuk parkı ve otoparkın kazandırılacağını sözlerine ekledi.
Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2017, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER