Büyükşehir'den eğitime destek

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPTIRILAN İLİM YAYMA CEMİYETİ ŞABAN GÜZELER ORTA ÖĞRETİM ERKEK ÖĞRENCİ YURDU TÖRENLE HİZMETE AÇILDI. (İHA/BURSA-İHA)

Büyükşehir'den eğitime destek

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan İlim Yayma Cemiyeti Şaban Güzeler Orta Öğretim Erkek Öğrenci Yurdu törenle hizmete açıldı.
Büyükşehir Belediyesi tarafından Osmangazi ilçesine kazandırılan İlim Yayma Cemiyeti Şaban Güzeler Ortaöğretim Erkek Öğrenci Yurdu faaliyete başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın değerlerine dikkati çektiği konuşmasında, “Bu güzel günde hayırlı bir açılış için bir araya geldik. Kültür ve medeniyet kenti Bursa’nın kalbine güzel bir öğrenci yurdu kazandırdık. Bursa’mızın en büyük zenginliği, hayırsever işadamları Bursa, üreten, çalışan, dedikodu yapmayan, kendi işini kendi çözen bir şehir. Bursa’da, değerli ağabeyimiz, hayırsever Şaban Güzeler, yıllardır ekmek teknesinin bulunduğu bu arsayı İlim Yayma Cemiyeti’ne bağışladı. Böyle güzel bir projenin gerçekleşmesi ve başlaması için de güzel bir adım atmış oldu. Büyükşehir Belediyesi olarak projelendirilen öğrenci yurdunun kaba ve ince inşaatını gerçekleştirdik. Böyle güzel bir eser ortaya çıktı” diye konuştu.
Başkan Altepe, gençlerin milli ve manevi değerlerine sahip çıkan fertler olarak yetişmelerinin önemine işaret ederek, “Gözbebeğimiz olan gençlerimizin barınacağı ve her türlü eğitimi alacağı güzel bir merkez oldu. Bursa’ya ve eğitim camiasına hayırlı olsun. Bursa’nın farklı yerlerine Görükle’ye, Gemlik’e, Nilüfer’e ve tüm bölgelere de öğrenci yurdu kazandırmaya devam ediyoruz. Eğitime destek veriyor, gençlerimize yatırım yapmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin geleceği olan gençlerimiz için büyük bir heyecan içindeyiz. Yurt120 öğrenci kapasiteli ve 7 kattan oluşuyor. 5 milyon 200 bin TL’ye mal olan güzel bir eser oldu. Alt katındaki ticari alanlarıyla kendi gelirini sağlayacak. Burada idari ofisleri, etüt salonları, yemekhane, otoparkı, sığınak ve tüm çevreye hizmet verecek güzel bir mescit yer alıyor” şeklinde konuştu.
Başkan Altepe, Hacı İlyas Mahallesi’nde örnek bir projenin gerçekleştirildiğini sözlerine ekledi.
İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ile Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da Bursa’da yapılan çalışmaları anlattı ve eğitime desteklerin önemini vurguladı.
İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün ise 1951 yılında 68 kişinin bir araya gelerek kurduğu İlim Yayma Cemiyeti’nin hizmetlerini ve çalışma prensiplerini dile getirdi.
Okunan duaların ardından yurt hizmete açılırken, vatandaşlara aşure ikram edildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2017, 14:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14