Büyükşehir Belediyesi denetimde

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITALARI ARTIK YAKA KAMERALARI İLE DENETİM YAPACAK. (İHA/BURSA-İHA)

Büyükşehir Belediyesi denetimde

Bursa Büyükşehir Belediyesi zabıtaları artık yaka kameraları ile denetim yapacak.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı tarafından zabıta memurlarına kaliteli ses ve görüntü kaydı yapan yaka kameraları dağıtıldı.

Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, bundan böyle yaka kameraları aracılığıyla yaptıkları rutin denetimleri ve operasyonları kayıt altına alacak.

Zabıta ile vatandaş arasındaki iletişimin daha sağlıklı hale geleceği düşünülen uygulama sayesinde, denetim ve uygulamalar sırasında zabıta memurları ile vatandaşlar arasında yaşanan sorunların ihtilaf ve şikâyetlerin engellenmesi hedefleniyor. Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığınca ilgili personellere dağıtılan toplam 8 adet yaka kamerası ses, fotoğraf ve geniş açı HD görüntü kaydı yapabilme özelliğinin yanı sıra 240 dakika aralıksız kayıt alabiliyor.Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Zabıta arkadaşlarımız görevleri esnasında birçok zorlukla karşılaşıyor. Uygulama ile zabıta ekiplerinin denetimleri kayıt altına alınarak, öncelikle memur-vatandaş ilişkilerinin kontrol edilmesi, iddiaların ve şikâyetlerin, denetim sırasında yaşanan gerginlik, hakaret ve istenmeyen durumların engellenmesi ve yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi amaçlanıyor.Kameralar esenlik hizmetleri, trafik denetimleri, çevre ve diğer planlı işyeri denetimlerine yönelik olarak her türlü görevde kullanılacaktır. Böylelikle davranışları karşılıklı olarak kontrol altına alıp, denetim ve işlemlerin nezaket kuralları içerisinde gerçekleşmesini sağlayacağız. Uygulama ile personelimizin denetimini de yapılacağı ve kanıt olarak kullanılacak kayıtlarla haksız itirazların önüne de geçeceğimizi düşünüyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 14:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER