Büyükbalıklı'ya meydan ve cami

Büyükbalıklı'ya meydan ve cami

İnşaat alanında incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bölgeye nefes aldıracak caminin 600 kişi kapasiteli olacağını ve eski caminin yıkılarak mahalle meydanına dahil edileceğini söyledi. Bütünşehir uygulaması dahilinde Bursa’nın her tarafında eksiklikleri gidermek için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ifade eden Başkan Recep Altepe, özellikle köy, mahalle ve semtlerde mevcut camilerin birer sosyal alanına dönüştürülmesi konusunda hassas olduklarını ifade etti.

Büyükbalıklı’da bölgenin ihtiyacı olan meydan ile cami düzenlemesi konusunda düğmeye basıldığını ifade eden Recep Altepe, “Buradaki nüfus her geçen gün artıyor. Mevcut küçük cami eskidi ve önemli bir ihtiyaç doğdu. Hayırsever vatandaşlarımızın desteğiyle, cami ve meydan yapılması konusunda harekete geçtik.

İnşallah belediyemizin projesiyle Büyükbalıklı’ya güzel bir yapı kazandıracağız” diye konuştu. Caminin 400 metrekare taban alanlı ve 600 kişi kapasiteli inşa edileceğini, eski caminin yıkılarak yerinin meydana katılacağını söyleyen Başkan Altepe, “Çalışmalar tamamlandığında, Büyükbalıklı modern cami ve meydanına kavuşmuş olacak. İnşaat en kısa zamanda tamamlanacak. Şimdiden bölgemiz Bursa’mız için hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER