Bursalılar müjde! Süre uzatıldı

Bursalılar müjde! Süre uzatıldı

Bakanlık büyükanne maaşı başvurularını 20 Şubat'a uzatma kararı aldı. Proje kapsamında yalnızca Bursa, Sakarya, Konya, Tekirdağ, İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara, Kayseri ve Gaziantep'te ikamet edenler başvuru yapabilecek.

Bakanlık büyükanne maaşı başvurularını 20 Şubat'a uzatma kararı aldı.

BÜYÜKANNE MAAŞININ DETAYLARI

Büyükanne Projesi kapsamında, annenin fiilen çalışyor olması kaydıyla, 3 yaşını doldurmayan torununa bakanbüyükannelere 12 ay süreyle 425 TL karşılıksız maddi destek verilecek.

Proje kapsamında başvurular 20 Şubat'a kadar alınacak.

Bu tarihten sonra yapılan başvurular değerlendirilmeyecek.

Proje kapsamında başvurunuzu elektronik ortamda: https://buyukanne.csgb.gov.tr internet adresindenanında yapabilirsiniz. Elektronik ortamda yapılan başvurularda herhangi bir belge teslimine gerek bulunmuyor.

Bu form ise herhangi bir nedenle elektronik ortamda başvuru yapamayan vatandaşlarımız için hazırlandı. Elektronik ortamda başvuru yapılamaması halinde, bu başvuru formu 3 yaşını doldurmamış çocuğu olan anne tarafından eksiksiz olarak doldurulup, imzalanarak, en yakın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne yada Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğüne teslim edilmeli.

Başvuru formunu ve bu forma ek anketi tam olarak doldurmayanların başvuruları değerlendirilmeyecek,başvuru şartlarından herhangi birini karşılamayanların başvuruları ise reddedilecek.

Başvuru şartları şunlar:

Türk vatandaşı olmak,

Belirlenen illerde ikamet ediyor olmak

Çocuk ve annenin aynı evde, büyükannenin ise aynı il sınırları içinde ikamet ediyor olması

Başvuru tarihi itibarıyla bakımı üstlenilecek çocuğun 3 yaşını doldurmamış olması

Annenin en az 18 yaşında olması

Annenin özel sektörde, iş sözleşmesine tabi ve sigortalı olarak bir işte fiilen çalışıyor olması ve destek süresi boyunca işten ayrılmaması (sigortalı adına Sosyal Güvenlik Kurumu'na en az 360 tam gün prim ödenmiş olmalıdır.)

Annenin 4857 sayılı İş Kanununda düzenlenen analık hali izin süresini (doğum sonrası 8 hafta) geçirmiş olması ve başvuru tarihinde fiilen çalışıyor olması

Anne ve babanın ücret gelirinin belirlenecek üst sınırı aşmaması, Annenin işvereni ile üçüncü dereceye kadar (üçüncü derece dâhil) kan ve kayın hısımlık ilişkisinin bulunmaması

Karşılıksız desteğin verildiği süre boyunca çocuk bakımı amacıyla ayrıca bir bakıcı istihdam edilmiyor olması, Büyükannenin çocuk bakımını engelleyecek fiziksel veya ruhsal rahatsızlığının bulunmaması.

Projeye katılımınızın Bakanlıkça uygun görülmesi halinde; yukarıda sayılan tüm şartları taşıdığınıza ilişkinyazılı taahhüt/resmi belge vermeniz istenecek.

Proje kapsamında yalnızca aşağıdaki illerde ikamet edenler başvuru yapabilecek. Sakarya, Konya, Tekirdağ, İstanbul, Bursa, İzmir, Antalya, Ankara, Kayseri, Gaziantep.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2017, 18:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER