Bursalı iş adamının iki oteli daha icrada!

Bursalı iş adamının iki oteli daha icrada!

Türkiye'nin önde gelen Bursalı tekstilcilerinden Sayılgan Ailesi'ne ait Bodrum ve Antalya Lara'daki iki otelin icradan satılacağı tarih belli oldu.

Bursalı ünlü tekstilci Sayılgan Ailesi'nin turizm sektöründeki yatırımları Kervansaray Otelleri oldu. Bursa, Antaya ve Bodrum'da bulunan otellerin bazıları icralık olmuştu. Alacaklı Alman Aareal Bank AG, Kervansaray Yatırım Holding'den olan 64,6 milyon Euro'luk alacağı için Kervansaray'ın otellerinin icra yoluyla satılması için girişimde bulunmuştu.

BURSA'DAKİ OTELİN SATIŞI İPTAL OLDU

Gruba bağlı otellerden Bursa'daki Kervansaray Termal geçtiğimiz ocak ayında 53 milyon TL muhammen bedel ile icradan satışa konulmuş ancak bu satış için iptal kararı çıkmıştı.

21 MART'TA SATILACAK

Gruba bağlı Antalya ve Bodrum'da bulunan otellerin ikisi için de icradan satış süreci başladı. 476 odalı Kervansaray Bodrum oteli için belirlenen muhammen bedel 94 milyon 239 bin TL. Anılan oteli satışa çıkan şirket Mega Varlık Yönetim A.Ş. Anılan şirketin temlik alacağı nedeni ile otelin icradan satışa çıkardığı öğrenildi. Kervansaray Bodrum için belirlenen ihale tarihi 21 Mart olarak belirlendi.

LARA İÇİN 318 MİLYON TL'LİK BEDEL

Antalya'da bulunan 550 odalı Kervansaray Hotel Lara da, icradan satış için gün bekleyen bir diğer tesis. Otel için belirlenen bedel 318 milyon 176 bin TL. Antalya 6. İcra Dairesi'nin yürüttüğü süreç için belirlenen tarih ise 29 Mayıs.

ALMAN BANKASI SATIYOR

Otelin icradan satışını isteyen taraf ise alacaklı konumda bulunan Alman Aareal Bank AG. Kervansaray Yatırım Holding'in daha önce KAP'a yaptığı bildirimlere göre Aareal Bank'ın 64 milyon 604 bin Euro'luk bir kredi alacağı bulunuyor.

GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Kervansaray Yatırım Holding avukatı Resul Özmen konu ile ilgili yaptığı açıklamada "Holdingimiz bünyesindeki 7 adet otelden Aareal Bank'a olan borçlar nedeniyle Lara Otel ve Odea Bank'a olan borçlar nedeniyle Bodrum Oteli icra yolu ile satışa çıkarıldı. Ancak, şirket borçlarının müzakereleri devam eden muhtelif kaynaklarla ödenmesi ve küçük yatırımcıların da korunması için gerekli görüşmeler yapılıyor.

Şirketimizin var olan sorunları kısa süre içerisinde giderilecek ve turizm sezonunda faaliyetlere tam kapasite devam edilecektir. Holdingimizin aktifleri ile kıyaslandığında, mevcut borçların ödenmesi kolaylıkla mümkün. Ülkemizin ve turizm sektörünün yaşadığı olumsuz koşulların en iyi şartlarda atlatılması için yoğun bir şekilde çalışmalarımız sürdürülüyor. Sürece ilişkin gelişmeler ile ilgili KAP açıklamaları ivedilikle yapılacaktır" dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2017, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER