Bursalı atlet şampiyonadan iki birincilikle döndü

MEHMET TONBUL İKİ DALDA BİRİNCİ OLDU (İRFAN ALTIKARDEŞ/BURSA-İHA)

Bursalı atlet şampiyonadan iki birincilikle döndü

İstanbul'da yapılan Türkiye Masterlar Salon Atletizm Şampiyonası müsabakalarında Bursalı sporcu Mehmet Tonbul iki dalda birden birincilik aldı. 50-54 yaş kategorisinde 60 metre engelli koşusunu 11.98'lik decesi ile birinci tamamlayan Tonbul, 9 metrelik gülle atışı ile Türkiye rekoru kırıp tarihe geçti. Mehmet Tonbul, hedefinin 13-14 Mart tarihlerinde Romanya'da yapılacak Avrupa Balkan Şampiyonasında da derece yaparak kürsüde İstiklal Marşımızı okutmak olduğunu söyledi.

Bursa Masterlar Kulubu'nün sporcusu olarak müsabakalara katılan Mehmet Tonbul, her sabah 15 kilometre antrenman yaparak yarışlara hazırlandığını söyledi. Oyak Renault fabrikasından emekli olduktan sonra 50 yaşında atletizme olan ilgisinin daha da arttığını belirten Mehmet Tonbul, Trabzon ve Antalya'daki yarışmalara da katılacağını bildirdi.

Mart ayında Romanya'da yapılacak şampiyonadan sonra Slovanya'da da bir yarış olacağını asıl hedefinin ise eylül ayında Avusturalya'da yapılacak dünya şampiyonası olduğunu anlatan Mehmet Tonbul, "Avrupa'da derece yaparsam, dünya şampiyonasına daha motivasyonlu olarak hazırlanacağım. Emekli olduktan sonra antrenmanlarımı daha da düzenli hale getirdim. Kar veya yağmur demeden her sabah 15 kilometre koşumu aksatmıyorum. Hedefim dünya çapında dereceler alarak ülkemize madalyalar getirmektir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2016, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER