Bursa'da zabıtadan sahte içki operasyonu

BURSA’NIN OSMANGAZİ BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, ALKOL SATIŞI YAPAN BİR İŞYERİNE YAPTIKLARI DENETİMDE KAÇAK VE SAHTE İÇKİLER ELE GEÇİRDİ. (İHA/BURSA-İHA)

Bursa'da zabıtadan sahte içki operasyonu

Bursa’nın Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, alkol satışı yapan bir işyerine yaptıkları denetimde kaçak ve sahte içkiler ele geçirdi.
Gelen bir ihbarı değerlendiren Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Bağlarbaşı Mahallesi’nde bulunan bir işyerinde sahte içti satışı yapıldığını tespit etti. 72 yaşındaki F.V.’ye ait olan işyerine baskın düzenleyen zabıta ekipleri, yaptıkları aramalarda 23 şişe kaçak içki ile pet şişelere konulmuş 25 litre sahte rakı buldu. Zabıta ekipleri ele geçirdikleri sahte ve kaçak içkilere el koyarak imha edilmesi için polise teslim etti. İşyerinde yapılan aramalarda yurtdışından getirilmiş ve son kullanma tarihi geçmiş olan çok sayıda sucuk, salam, sosis ve peynir ürünleri de bulundu. Bu ürünlere de el koyan zabıta ekipleri, ürünlerin analizinin yapıldıktan sonra imha edilmesi için Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne teslim etti.
Zabıta ekipleri, ruhsata aykırı faaliyetinden dolayı Kabahatlar Kanunu’na istinaden yasal işlem gerçekleştirdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2016, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER