Bursa'ya yeni pazar yeri!

Bursa'ya yeni pazar yeri!

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 'Bütünşehir uygulamaları kapsamında' Büyükorhan'a yaptırılan kapalı modern pazar yeri inşaatında son aşamaya gelindi.

Çelik kontrüksiyon olarak 1.5 dönüm alana projelendirilen pazar yerinde şu anda zemin betonlarının döküldüğünü kaydeden Büyükşehir Belediye Bakanı Recep Altepe, ürün toplama merkezi ve birçok sosyal programın düzenlenebileceği merkez olarak da kullanılabilecek alanın yaklaşık 10 gün sonra hizmete alınacağını açıkladı.Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükorhan Belediye Başkanı Hasan Taş ve Büyükşehir bürokratlarıyla birlikte pazar yeri inşaatında incelemelerde bulundu. Büyükşehir Belediyesi olarak Bütünşehir uygulamaları kapsamında farklı ilçelere çeşitli tesisler kazandırmaya devam ettiklerini belirten Başkan Altepe, başta Büyükorhan olmak üzere dağ ilçelerinin bu konuda öncelikli olduğunu söyledi.

Göç veren bölgelerin güçlenmesi ve kalkınması yönünde Büyükşehir olarak gereken bölgelere her türlü desteği sağladıklarını anlatan Başkan Altepe, onlardan birinin de Büyükorhan olduğunu ifade etti.

Büyükorhan'da yerel yönetimin bir talebi olarak 1500 metrekare alanda kapalı modern bir pazar yerini oluşturduklarını kaydeden Başkan Altepe, çelik kontrüksiyon şeklinde projelendirilen alanın ürün toplama merkezi ve birçok organizasyonun düzenlenebileceği sosyal bir merkez olarak da değerlendirilebileceğini belirtti.

Tamamlandığında bölgenin kaderini olumlu yönde etkileyecek yatırımın yaklaşık 10 gün sonra kullanılabilir hale geleceğini vurgulayan Başkan Altepe, "Çatısı ve çelik aksamlarıyla birlikte her şeyi özenerek yapıldı. Şu anda betonlar atılıyor. İnşallah birkaç gün içinde burası halkımızın kullanımına açılacak. Şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.Başkan Altepe'ye inceleme gezisinde eşlik eden Büyükorhan Belediye Başkanı Hasan Taş ise gerçekleştirilen yatırım nedeniyle emeği geçenlere teşekkür etti. Başkan Altepe'nin bölgeye gösterdiği teveccühü asla unutmayacaklarını, Büyükorhan'ın belki de tarihinde göremeyeceği bir yatırımı Büyükşehir sayesinde aldığını kaydeden Taş, "Bu hizmet bizler talep ettik, sağ olsunlar kırmadılar. Gerçekten bu yönde bir hizmete aşırı derecede ihtiyaç vardı. Büyükşehir'e minnettarız" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2017, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER