Bursa Valisi'nin yardımı

BURSA’DA EVİNE TÜP ALAMADIĞI İÇİN BUNALIMA GİRİP KÖPRÜLÜ KAVŞAKTA İNTİHARA KALKIŞAN ADAMI TESADÜFEN OLAY YERİNDEN GEÇEN BURSA VALİSİ İZZETTİN KÜÇÜK KOLUNDAN YAKALAYIP AŞAĞIYA İNDİRDİ. KÖPRÜDEKİ ADAM BURSA VALİSİ İZZETİN KÜÇÜK’Ü KARŞISINDA GÖRÜNCE İNANMADI. KÖPRÜDEN ATLAMAK ÜZEREYKEN ŞAHSI KOLUNDAN YAKALAYIP BIRAKMAYAN BURSA VALİSİ KÜÇÜK İSE ADAMI, SAĞLIK EKİPLERİ VE POLİSLERE TESLİM ETTİ. (UĞUR USLUBAŞ/BURSA-İHA)

Bursa Valisi'nin yardımı

Bursa’da evine tüp alamadığı için bunalıma girip köprülü kavşakta intihara kalkışan adamı tesadüfen olay yerinden geçen Bursa Valisi İzzettin Küçük kolundan yakalayıp aşağıya indirdi. Köprüdeki adam Bursa Valisi İzzetin Küçük’ü karşısında görünce inanmadı. Köprüden atlamak üzereyken şahsı kolundan yakalayıp bırakmayan Bursa Valisi Küçük ise adamı, sağlık ekipleri ve polislere teslim etti.
Edinilen bilgiye göre, eşinin istediği tüpü almaya para bulamayan M.Ç. bunalıma girip Yıldırım ilçesindeki Gökdere Köprülü Kavşağına çıkarak intihara teşebbüs etti. Köprü demirlerinden sarkıp polislerle pazarlığa başlayan M.Ç. "Yaşamak istemiyorum. Evime tüp dahi alamıyorum" dedi.
O sırada tesadüfen olay yerinden geçen Bursa Valisi İzzettin Küçük, köprü üzerindeki adamı görüp yakın korumalarına ve şoförüne durmalarını söyledi. Makam aracından inerek intihar etmek isteyen kişinin yanına giden Küçük, bir süre konuştuktan sonra M.Ç.’yi kolundan yakaladı. İntihara kalkışan şahsı ikna ettikten sonra polis ve sağlık ekiplerine teslim eden Vali Küçük, tekrar makam aracına binerek programına devam etti.
Sağlık kontrollerinin ardından ifadesine başvurulan M.Ç.'ye valilik tarafından yardımcı olundu. Ölümden dönen şahıs ise bir gün sonra Bursa Valisini makamında ziyaret ederek teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2016, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER