Bursa Osmangazi'den yaşlılara kültür turu

OSMANGAZİ BELEDİYESİ, YAŞLI VE KİMSESİ OLMAYAN VATANDAŞLARI EVLERİNDEN ALARAK BURSA’NIN TARİHİ MEKANLARINI GEZDİRİYOR. (İHA/BURSA-İHA)

Bursa Osmangazi'den yaşlılara kültür turu

Osmangazi Belediyesi, yaşlı ve kimsesi olmayan vatandaşları evlerinden alarak Bursa’nın tarihi mekanlarını gezdiriyor.

Osmangazi Belediyesi, sosyal belediyecilik alanındaki projelerine bir yenisini daha ekledi. Yaşlı ve kimsesiz vatandaşlara yönelik geliştirilen proje ile yaşlı vatandaşlar her gün evlerinden alınarak şehrin tarihi ve kültürel mekanları gezdiriliyor. Yaşlıların hem moral bulması, hem de güzel bir gün geçirmelerini sağlamak maksadıyla gerçekleştirilen projenin ilk gezisi 16 vatandaşın iştirakiyle yapıldı.

Sümbüllü Bahçe Konağı’ndan start alan gezide, Osman Gazi ile Orhan Gazi Türbelerini gezen vatandaşlar daha sonra Muradiye Külliyesi’ne gitti. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren Muradiye Külliyesi’ni gezerek yetkililerden bilgiler alan vatandaşlar; dualar ederek külliyeden ayrıldı. Osmangazi Belediyesi tarafından restore edilerek Bursa’ya kazandırılan Haraççıoğlu Medresesi’ni de ziyaret eden ve burada akşam yemeği yiyen yaşlılar, daha sonra yine Osmangazi Belediyesi tarafından restore edilerek ayağa kaldırılan Ördekli Kültür Merkezi’ni gezdi.
Ördekli Kültür Merkezi’nde Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ile bir araya gelen yaşlı vatandaşlar, böyle güzel bir projeyi hayata geçirdiği için Dündar’a teşekkür etti. Şehrin tarihi ve turistlik mekanlarını gezerek keyifli bir gün geçirme fırsatı bulan yaşlılar, belediye ekipleri tarafından tekrar evlerine bırakıldı.
Her gün farklı mahallelerde yaşayan yaşlı vatandaşlar gezilere dahil edilecek.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2016, 17:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER