Bursa Fırıncılar Odası'ndan ekmek açıklaması geldi!

Bursa Fırıncılar Odası Başkanı Mustafa Çırakoğlu, " Ülke olarak yaşamakta olduğumuz coronavirüs salgını münasebetiyle alakalı Hükümetimiz ve ilgili kurumlarımız gerekli önlem ve tedbirleri zamanında almış ve almaya devam etmektedir" dedi.

Bursa Fırıncılar Odası'ndan ekmek açıklaması geldi!

Çırakoğlu, açıklamasında şunları kaydetti:

"Alınmış ve alınabilecek önlemlere toplum olarak uymak her bireyin asli görevidir. Soframızdan üç öğün eksilmeyen ekmek tüketimimiz ile alakalı toplumu bilinçlendirmek görevimiz ve sorumluluğumuz olduğundan, Bursa Fırıncılar Odası olarak üye işyerlerimize gerekli uyarıları zamanında yaparak iş yerlerinde gerekli tedbirlerin alınmasını sağladık.

Aşağıda değindiğimiz konulara vatandaşlarımızın sağlığı açısından dikkat çekmek istiyoruz.

1-Semt pazarlarında, cami önlerinde, metro çıkışlarında vb. yerlerde satılmakta olan ekmeklerin, satışının engellenmesi amacıyla çalışmalarımız devam etmektedir. Bu tür yerlerden ekmek alınmaması toplum sağlığı açısından önemlidir ve kesinlikle bu yerlerden ekmek alınmamalıdır.

2-Vatandaşlarımızın sağlığı açısından, günlük ekmek ihtiyaçlarını mutlak surette günlük üretim yapan ekmek fırınlarından birinci elden almalarının hayati önem taşıdığını belirtmek isteriz.

Bu konuya azami hassasiyet gösterilmesini topluğumuzdan beklemekteyiz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER