Bursa'da Yunuseli Hayvan Pazarı'na Muş'tan getirilen 1 ton 430 kilogram ağırlığındaki 'Padişah' adlı boğa, 24 bin liradan satışa sunuldu.

Bursa'da Yunuseli Hayvan Pazarı'na Muş'tan getirilen 1 ton 430 kilogram ağırlığındaki 'Padişah' adlı boğa, 24 bin liradan satışa sunuldu.

Bursa Yunuseli Hayvan Pazarı'nda  kurbanlık olarak satışa sunulan 1 ton 430 kilogram ağırlığında simental cinsi  "Padişah" adlı boğa, hem heybeti hem de 24 bin liralık fiyatıyla ilgi görüyor.   Yunuseli Hayvan Pazarı'nda, Kurban Bayramı'na henüz iki hafta olmasına  rağmen hareketli günler yaşanıyor. Kurbanlık için iyi bir hayvanı uygun fiyata bulmak isteyen  vatandaşlar, pazarı gezerken, karar verdikleri için satıcılarla pazarlık yapıyor. Küçükbaş hayvanların 500, büyükbaşların ise 2 bin 500 lira civarından  başladığı kurbanlık pazarında en büyük ilgiyi, bir otomobilin ağırlığına ve  fiyatına sahip "Padişah" adlı boğa görüyor. Hayvan sahibi Mehmet Bulut, yaptığı açıklamada, muş'un  Korkut ilçesinde bulunan Yürekli Mahallesi'nde beslediği 21 boğayı, Kurban  Bayramı'nın yaklaşmasından dolayı Yunuseli Hayvan Pazarı'na getirdiğini söyledi. Türkiye'nin en ağır boğasının kendilerinde olduğunu öne süren Bulut,  "Şu anda Padişah adında bir boğamız var. Tam olarak 1 ton 430 kilogram  ağırlığında. Daha büyüğünü şimdiye kadar görmedim, duymadım. Bu yüzden de  Türkiye'nin en ağırı diyebiliriz." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2016, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER