Bursa'da uyuşturucuya topyekün seferberlik!

Bursa'da uyuşturucuya topyekün seferberlik!

Uyuşturucuyla Mücadele Şube Müdürlüğü, 13 yeni motosikletli tim ile 6 bölgede 7 gün 24 saat görev yapacak Bursa'da bir yılda 5 bin kişiye bonzai içmekten kanuni işlem yapıldı

Beyazıt Mahallesi'nde 6 sokağa zırhlı mobese kurulacak, sokak lambaları da zırhlı olacak. Polis bölgede 24 saat görev yapacak   Emniyet, uyuşturucu ile mücadele için merkez 3 ilçede 179 metruk binanın yıkılması için adreslerini belediyelere gönderdi  Uyuşturucu ile mücadelede başarılı operasyonlara imza atan Bursa Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri, alarm seviyesini en üst seviyeye çıkardı. Uyuşturucu belasıyla ilgili belirlenen 6 bölgede 125 polis 7 gün 24 saat görev yapacak. Bursa Emniyet Müdürü Selami Yıldız'ın talimatıyla Uyuşturucuyla Mücadele Şube emrine 13 yeni motosikletli tim tahsis edildi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi de Beyazıt Mahallesi'nde 6 noktaya zırhlı mobese sistemi kuracak. Ayrıca merkez 3 ilçedeki tespit edilen 179 metruk binanın da acilen yıkılması isteniyor.

Bursa'da 2016 yılında bonzaiden dolayı 5 bin içici hakkında Türk Ceza Kanunu'nun 191.maddesi uyarınca işlem yapıldı. Ancak bu kişilerden hiç birisi tutuklanmadı. Son günlerde ölüm olaylarının yaşanması üzerine bir yılda 255 ayrı operasyonda 218 kişinin tutuklanmasını sağlayan Bursa Emniyet Müdürlüğü 6 mahalleyi sivil görevlilerle abluka altında tutacak.

Bu kapsamda Uyuşturucuyla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün personel sayısı arttırıldı. İlk kurulduğunda 87 olan personel mevcudu 125 kişiye çıkarıldı. Bursa Emniyet Müdürü Selami Yıldız, çöküntü bölgelerini gezerek bölgedeki vatandaşlardan bilgi aldı. Yıldırım ilçesi Beyazıt Mahallesi'nde 6 noktaya ise zırhlı mobese sistemi kurulacak, gece bölgenin aydınlatılması sağlanacak. 2017 yılında ise genel bütçeden Bursa'ya 179 yeni mobese kamerası kurulacak.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2017, 11:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER