Bursa'da tarladan tüketiciye sağlıklı gıda

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BURSA SEBZE VE MEYVE KOMİSYONCU İŞADAMLARI DERNEĞİ BAŞKANI İSMAİL ASLIM VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ İLE HİKMET ŞAHİN KENT HALİ’NDE BİR ARAYA GELDİ. (İHA/BURSA-İHA)

Bursa'da tarladan tüketiciye sağlıklı gıda

Bursa Büyükşehir Belediyesi, sebze ve meyvelerin tarladan sofraya sağlıklı şekilde ulaşması için harekete geçti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Sebze ve Meyve Komisyoncu İşadamları Derneği Başkanı İsmail Aslım ve yönetim kurulu üyeleri ile Hikmet Şahin Kent Hali’nde bir araya geldi. hem hal esnafının meseleleri, hem de Bursalıların sağlıklı gıda yemeleri için yapılması gerekenlerin ele alındığı toplantıda, sandık hali ve esnafın talebi olan cami projesi de görüşüldü. Güvenilir ve sağlıklı gıdanın günümüzün en önemli konuları arasında olduğunu hatırlatan Recep Altepe, kontrollü ve menşei belli olan ürünlerin pazarlarda tüketici ile buluşturulması gerektiğinin altını çizdi.

Bir taraftan altyapı eksiklikleri giderilirken, diğer taraftan da kontrol sistemlerin geliştirilmesi için çalıştıklarını ifade eden Başkan Recep Altepe, “Pazarcı ve halkın buluştuğu yer olan pazarların en iyi şekilde denetlenmesi gerekir. Ürünlerin sağlıklı ve kaliteli olmasından tartılara kadar her alanda bize görevler düşüyor.

Bu konuda pazarcılar odası, BTSO, Ticaret Borsası ve ilçe belediyeleriyle ortak çalışma yapacağız. Amacımız tüm pazar yerleri örnek olsun. Satılan ürünlerle vatandaş kandırılmasın, bandroller düzgün olsun. Her pazar yerinde ayrıca tartı olsun ve vatandaş şüphe duyduğu ürünü tartabilsin ve ürünün künyesi olsun. Aldığı ürünün sağlıklı ve güvenli, ölçümünün tüm olduğundan emin olup, gönül rahatlığı ile pazardan ayrılsın” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2017, 12:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER