Bursa'da sokak timleri göreve geri döndü

GÜVEN TİMLERİ YENİDEN GÖREVE BAŞLADI (ARŞİV) (SÜLEYMAN AYDIN/BURSA-İHA)

Bursa'da sokak timleri göreve geri döndü

Bursa Emniyet Müdürü Osman Ak'ın göreve başlamasıyla birlikte uyuşturucu ve trafiğin ardından asayiş konusunda da önemli adımlar atılmaya başlandı. Yaklaşık 10 yıl önce kurulan ancak son 1,5 yıldır faaliyette olmayan güven timleri projesi yeniden hayata geçirildi, 60 sivil asayiş polisi sokaklarda piyangocu, temizlikçi, kestaneci ya da seyyar satıcı rolünde göreve başladı. Bursa'da yakın zamanda 250 gece bekçisi de devriye görevine başlayacak.
10 yıl önce halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde asayiş olaylarına anında ve sıcak müdahale için kurulan güven timleri yeniden Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesinde hizmete başladı. Özellikle kapalı çarşı, AVM'ler, cep telefonu satıcıları, meydanlar, parklar, insanların yoğun olarak yaşadığı yerler ile suçlarda artış olan bölgelerde sivil devriye görevi yapan sokak timleri 60 kişiyle göreve başladı. Sivil giyimle ekipler birbirleriyle de kısa sürede koordine olup suçların önüne geçmeye çalışacak. Sokak timleri, asayiş olaylarının yanısıra Emniyet Müdürü Osman Ak'ın üzerinde hassasiyetle durduğu narkotik ve trafik konusunda resmi görevlilere de yardımcı olacak.
Öte yandan Bursa'ya ilk etapta 250 bekçi alınacak. Emniyet Müdürü Osman Ak, bu sayının artırılması için Emniyet Genel Müdürlü ile görüştüklerini ifade etti. İkili devriye halinde silahlı görev yapacak bekçiler 2 aylık kursa tabi tutulacak. Bekçilik müracatları için kaymakamlara başvurulması gerekiyor. İlk etapta Osmangazi'de 110, Yıldırım'da 90, Nilüfer'de 50 bekçi görev yapacak.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2017, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14