Bursa'da 'Sokak hayvanlarına sahip çıkın' çağrısı

CAN DOSTLARI DERNEĞİ BAŞKANI AVUKAT ÜMRAN BABACAN, 4 EKİM HAYVANLARI KORUMA HAFTASI NEDENİYLE AÇIKLAMALARDA BULUNDU. (YAKUP VARDAR/BURSA-İHA)

Bursa'da  'Sokak hayvanlarına sahip çıkın' çağrısı

Bursa Can Dostları Derneği Başkanı Avukat Ümran Babacan, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü münasebetiyle yaptığı açıklamada, herkesi hayvanları korumaya davet etti.
Evrensel Hayvan Hakları Beyannamesinin 15 Ekim 1978 tarihinde Paris’te törenle ilan edildiğini ifade eden Ümran Babacan, “Hiçbir hayvana kötü davranılamaz, acımasız ve zalimce işkence yapılamaz. Bütün hayvanların insanlarca bakılma, gözetilme, korunma hakları vardır. Bu beyanname hayvanların öldürülmelerini yasaklamıştır“ dedi.
İslam dininde hayvan haklarının önemine dikkat çeken Av. Ümran Babacan, "Allah, kul hakkını, kullar birbirini affedince affediyor. Ama hayvan hakkını affetmiyor. Evinizi evcil bir hayvana açmak istiyorsanız, sokaklardaki canlılar hayatta kalma mücadelesi verirken, barınaktan ya da pet-shoplardan hayvan satın almayın. Sokaklardan muhtaç bir hayvanı sahiplenin. Herkesi göreve ve merhamete davet ediyorum “ diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2016, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER