Bursa'da paralel yapı operasyonunda flaş gelişme

BURSA'DA FETÖ/PDY SORUŞTURMASI KAPSAMINDA PARALEL YAPIYA YAKINLIĞIYLA BİLİNEN BİR YEMEK SANAYİİNDE YAPILAN İNCELEMELERİN ARDINDAN DÜZENLENEN OPERASYONDA GÖZALTINA ALINAN 18 KİŞİ SABAH SAATLERİNDE ADLİYEYE SEVK EDİLDİ. (BERKTUĞ ÖNCÜ - MEHMET FARUK BEHDİOĞLU/BURSA-İHA)

Bursa'da paralel yapı operasyonunda flaş gelişme

Bursa'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında paralel yapıya yakınlığıyla bilinen bir yemek sanayiinde yapılan incelemelerin ardından düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 18 kişi sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi.
2015 Nisan ayında FETÖ/PDY soruşturması çerçevesinde örgüte yakınlığıyla bilinen Bursa'daki bir hazır yemek sanayiinde yapılan aramalarda ele geçirilen belgeler detaylı olarak incelendi. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin Bursa, İzmir, İstanbul ve Balıkesir'de önceden belirlediği adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda, terör örgütü kurmak ve yönetmek, alt yöneticisi olmak, üye olmak ve finans sağlamak suçlarından 18 şüpheli gözaltına alındı. 18 şüpheli, bu sabah saatlerinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünden Bursa Adliyesine sevk edildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2016, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER