Bursa'da o polis için soruşturma başlatıldı

POLİS MEMURU S.T.'NİN BURSA'DA BİR DEVLET HASTANESİNDE GÖREV YAPTIĞI ÖĞRENİLDİ. SOSYAL MEDYA HESAPLARINDAN BİR ÇOK VATANDAŞ, BURSA VALİLİĞİ VE BURSA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN HESAPLARINI ETİKETLEYEREK, ŞİKAYET ÇAĞRISINDA BULUNDU. BUNUN ÜZERİNE HAREKET GEÇEN BURSA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, POLİS MEMURU S.T.'Yİ AÇIĞA ALDI. (İHA/BURSA-İHA)

Bursa'da o polis için soruşturma başlatıldı

İngiltere'de yaşayan 19 yaşındaki bir kızı sosyal medyadan taciz ettiği ve çıplak fotoğraflarını gönderdiği iddia edilen Bursalı polis memuru hakkında savcılık da adli soruşturma başlattı. Açığa alınan ve Emniyet Müdürlüğü'nde ifade veren polis memuru Servet T, "İlk arkadaşlık teklifi İngiliz kızdan geldi. Yazıştığım kızın yaşının 20 olduğunu biliyordum" dedi.
Bursa Emniyet Müdürlüğü bünyesinde çalışırken hastane polisi olarak görev yapan Servet T. hakkında idari soruşturmanın ardından adli soruşturma da başlatıldı. İngiltere'de yaşayan Abby B., kişisel sosyal medya hesabından Servet T.'nin fotoğraflarını ve kendisine yazdıklarını paylaştı. Abby, başka genç kızların da bu sapıklığa maruz kalmaması için sosyal medya kullanıcılarından Servet T.'yi şikayet etmelerini isteyerek. "Başka sapıklar da bana yazmayı denemekte kendilerini özgür hissedebilirler, onları da ifşa edip teker teker rapor edeceğim" dedi.
Haberin paylaşılmasının ardından Bursa Emniyet Müdürlüğü, Bursa Devlet Hastanesi'nde 5 yıldır çalışan polis memurunu açığa aldı.
Bekar olduğu öğrenilen 45 yaşındaki Servet T. Çocuk Şubesi'ne verdiği ifadesinde, ilk arkadaşlık teklifinin İngiliz genç kızdan geldiğini öne sürerek, "Yazışmalar doğru. Ben hiç evlenmedim. Yazıştığım kızın yaşının 20 olduğunu biliyordum. İngilizce yazdıklarını bilgisayardan çeviri programı ile cevap verdim" dedi.
Bursa Emniyet Müdürlüğü yetkilileri de soruşturmanın sürdüğünü, Servet T.'nin başka bir şehre tayinin çıkabileceğini kaydetti.

İNGİLTERE'DE YAŞAYAN ABBY BRAY (19), FACEBOOK'TA POLİS MEMURU OLDUĞU İDDİA EDİLEN S.T. TARAFINDAN TACİZE UĞRADIĞINI ÖNE SÜRDÜ. KİŞİSEL FACEBOOK HESABINDAN OLAYI ANLATAN ABBY, TÜM KONUŞMALARIN EKRAN GÖRÜNTÜLERİNİ DE PAYLAŞTI. (İHA/BURSA-İHA)

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2016, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER