Bursa'da narkotik uygulaması film sahnelerini aratmadı

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI DA DURDURULARAK ARANDI (ENVER FATİH TIKIR/BURSA-İHA)

Bursa'da narkotik uygulaması film sahnelerini aratmadı

Bursa'da yapılan uyuşturucuya yönelik operasyonda Narkotik Köpeği Alfa araçlarda saklanan uyuşturucu maddeleri bulurken, motorize ekipler kaçmaya çalışanları kıskıvrak yakaladı. Dev uygulamada 100'den fazla polis görev aldı, 300 kişi sorgulandı ve 120 araç didik didik arandı. Aramalarda 10 gram metamfetamin, 15 gram bonzai ele geçirildi.
Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğü öncülüğünde merkez Osmangazi ilçesi Çukurca ve Soğanlı Mahallelerinde uyuşturucu madde ticareti ve kullanımına savaş açıldı. 100'den fazla polisin 4 ayrı noktada akşam saatlerinde başladığı operasyonda geçen her araç ve araçlardaki şahıslar detaylı şekilde incelendi. Şüpheli görülen araçlarda Bursa'daki başarılarıyla isim yapmış Narkotik köpeği Alfa arama yaptı. Alfa aradığı bir araçta 10 gram metamfetamin buldu.

 

 

 

 

 

 

NARKOTİK KÖPEĞİ ALFA UYUŞTURUCULARI BUDU (ENVER FATİH TIKIR/BURSA-İHA)
Kaçmaya çalışanlara "Motorize" müdahalesi
Uygulama esnasında polisin dur ihtarına uymayan sürücüler için motorize ekipler hazırda bekledi. Kaçmaya çalışan bir sürücünün takibi ise kameralara yansıdı. Dur ihtarına uymayan bir kamyonet sürücüsünün hemen ardından çıkan 2 Yunus ekibi havaya uyarı ateşi açtı. Uyarılara uymayan araç kısa bir mesafede yakalandı. Araç içerisindeki sürücü ve sürücünün yeğeni olan çocuk gözaltına alındı. Araçta yapılan incelemede herhangi bir suç unsuru bulunmazken trafik ekipleri sürücünün ehliyetsiz olmasından ve trafik yönünden diğer kusurları bulunmasından dolayı aracı trafik otoparkına çektirdi.

KAÇAN BİR KAMYONETİN SÜRÜCÜSÜ VE YEĞENİ GÖZALTINA ALINDI (ENVER FATİH TIKIR/BURSA-İHA)

Uygulama zehir tacirlerinin yolunu kesti
Yapılan kapsamlı aramalarda 300 civarında şahıs ve aralarında toplu taşıma araçlarının da bulunduğu 120 araç arandı. Aramalarda 15 gram bonzai ve 10 gram metamfetamin ele geçirilirdi. Öte yandan asayiş ve trafik yönünden yapılan incelemelerde 2'si aranan şahıs olmak üzere 5 kişi gözaltına alındı, 2 ehliyetsiz sürücüye cezai yaptırımlar uygulandı ve 1 çalıntı araba yakalandı.
Öte yandan yapılan uygulamaların kapsamlı bir şekilde devam edeceği öğrenildi.

 

 

 

 

 

 

 

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI DA DURDURULARAK ARANDI (ENVER FATİH TIKIR/BURSA-İHA)

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2016, 08:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER