Bursa'da metro yer altına iniyor!

Bursa'da metro yer altına iniyor!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu'nun mart ayı toplantısına konuk oldu.Basın Kültür Sarayı'ndaki BGC merkezinde gerçekleşen toplantıda Başkan Altepe'yi konuk etmekten mutluluk duyduğunu ifade eden BGC Başkanı Nuri Kolaylı, "Bursa için yapılacak her çalışmayı, olumlu her projeyi BGC olarak desteklemeye hazırız" dedi.
BGC Yunuseli konutları ile ilgili bilgi de veren Kolaylı, "BGC TOKİ konutları, Türkiye'ye örnek bir proje oldu. Mühendisler, konutlardaki asansörden diğer malzemelere kadar hepsinde akıllı teknolojiler kullandılar. Bursa'ya da vizyon katacak Osmanlı mimarisinde bir proje oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" diye konuştu. Trafik yatırımlarını anlattı. Ziyarette konuşan Başkan Altepe de, BGC üyelerine yönelik olarak gerçekleşen TOKİ Yunuseli konutlarının Bursa'ya değer kattığını ifade ederek, "Gazeteciler için yapılan BGC TOKİ konutlarının, gazetecilere ve Bursa'mıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.


Bursa'da trafik sorununu çözmek için büyük çaba sarf ettiklerini belirten Başkan Altepe, "T2 tramvay hattı ile ilgili yerin altından neden olmuyor diyorlar. İnsanlar, metro ile yolculuk yaparken etrafı görerek seyahat etmek ister. Yerin altında yolculuk yapmayı kimse istemez. Bu dünyanın her yerinde böyledir. Yerin altına mecburiyetten inilir. Yerin altından yapılan metrolar, yerin üstünde yaşanan yoğunluktan dolayı yapılır.

Biz de İstanbul Yolu'ndaki çalışmalarımızdan sonra metro hatlarımızı yerin altından yapacağız. Yıldırım'dan başlamak üzere şehrin tüm caddelerine metro hatlarını ulaştıracağız. Yeni metro projelerinin ölçümleri ve çalışmaları hazırlanıyor. Bunları teker teker açıklayacağız. Bunların hepsi belli bir maliyet gerektiriyor. Bugüne kadar tam 68 tane köprü ve kavşak yaptık. 20 kilometrelik raylı sistem 60 kilometreye çıktı. Sadece yol yapmak için bin 500 tane bina yıktık. Bunların hepsi parayla oluyor" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2017, 14:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER