Bursa'da köklü cadde gün sayıyor

BAŞKAN RECEP ALTEPE, BÜROKRATLARIYLA BİRLİKTE YILDIRIM İLÇESİNDEKİ KÖKLÜ CADDE’DE KAMULAŞTIRILAN BİNALARIN YIKIMINI TAKİP ETTİ. (İHA/BURSA-İHA)

Bursa'da köklü cadde gün sayıyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yıldırım Köklü Cadde’de kamulaştırılan binaların yıkıldığını bildirdi.
Başkan Recep Altepe, bürokratlarıyla birlikte Yıldırım ilçesindeki Köklü Cadde’de kamulaştırılan binaların yıkımını takip etti. Şehir içi trafiğin rahatlatılmasını ve alternatif yolların yapılmasını çok önemsediklerini belirten Altepe, il merkezindeki noktalarda yeni caddelerin açıldığını ifade ederek, “Planlarda olmasına rağmen uygulamada olmayan caddeler, bu dönemde birer birer açılıyor. Bursa’nın daha yaşanabilir hale gelmesi için ortalama her iş gününde bir bina yıkıyoruz” dedi.
Yıldırım ilçesinde Gökdere’den Samanlı Yolu’na kadar uzanan bölgede yaklaşık 1,5 kilometre uzunluğundaki Köklü Cadde’deki çalışmaları anlatan Recep Altepe, “Ankara - İzmir Yolu ile yeni açılan 30 metrelik bulvarın Yıldırım’daki kısmıyla Yunus Emre Bulvarı arasında kalan Köklü Cadde’de, artık binaların yıkımları bitmek üzere. 50 parselde 36 bina vardı ve 20 bin metrekare alan kaplıyordu. Binaların 32’si boşaltıldı ve binalar yıkıldı. Kalan 4 binanın da 2’sinin kamulaştırılması bitti ve boşaltılıyor. Sona kalan 2 binanın kamulaştırması da bitmek üzere… Cadde önümüzdeki günlerde tamamen açılmış olacak” diye konuştu.
Başkan Altepe, bölge trafiğinin artık nefes alacağını söyleyerek, “Bu caddenin de trafiğe açılmasıyla Yıldırım’da Anadolu ve Vatan mahallelerinden gelerek Duaçınarı’ndan geçen ve Yavuz Selim istikameti ile bu bölgeyi birleştiren güzel bir ana arter olacak” dedi. Başkan Altepe, Köklü Cadde’nin toplam 13 milyon TL’ye mal olacağını da sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2016, 15:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER