Bursa'da Kayhan Tekel meydanında otopark krizi! Otopark ücretsiz ama...

İstanbul ve Bursa'da belediye park şirketlerinin yeterli park alanı ve sirkülasyon olmadığı gerekçesiyle personel göndermekten vazgeçtiği veya ücretsize çevirdiği alanlarda değnekçi tabir edilen ilgisiz kişiler vatandaşlardan para almaya başladı. 

Bursa'da Kayhan Tekel meydanında otopark krizi! Otopark ücretsiz ama...

Bursa'da Kayhan Tekel meydanında, ilgisiz kişiler para topluyor 


Bursa Büyükşehir Belediyesi'sinin görevlilerin maaşını karşılamadığı gerekçesiyle Milli Emlak'a iade ettiği tarihi Kayhan Çarşısı Tekel Meydanı'nda ikinci defa belediye alanı alıp ücretsiz hizmet vermeye başlamasına rağmen değnekçiler para almaya başladı. Bölge esnafı, Hazine'den meydana kiralayan işletmecinin ilk olarak belediyenin bölgeye diktiği çınar fidanları ve çiçeklikleri ortadan kaldırıp, alanı büyüttüğünü, ardından iş yapamayıp yeri Milli Emlak'a iade ettiği öğrenildi. Belediye ikinci defa milli emlaktan alanı kiralayıp meydanı ücretsiz otopark yapınca, bölgede değnekçilerin baş gösterdiğini söylediler. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Milli Emlak'tan Tarihi Hanlar Bölgesi'ne gelenler için ikinci defa kiralayıp fazla eleman bulundurmamak için ücretsiz hale getirdiği Kayhan Tekel Meydanı'nda şimdi Burbak'ın ücretsiz tabelası bulunmasına rağmen alanın yarısından fazlasını değnekçiler idare ediyor.

Kayhan Esnafından Memduh Sevilen, bölgede daha önce 70 araç park edilirken, özel işletmecinin yeşil alan düzenlemelerini kaldırarak bölgeye 150 araç sokmaya başladığına dikkat çekerek, "Şimdi özel işletmeci yeri bıraktı. Belediye yeniden alana sahip oldu. Başkan Alinur Aktaş'ın talimatı ile park ücretsiz yapıldı. Ücretsiz tabelası asıldı. Bu alanda araç parkı, tarihi Kapalıçarşı ve Hanlar bölgesi esnafından alış verişe gelenler için güzel bir imkan. Ancak 1 tane Burbak görevlisi, ücretsiz alanın 2 sıra olarak 50-60 aracın belediyeye ait alanda ücretsiz parkını sağlıyor. Bu kısım kısa sürede dolduğu için, arkada çiçeklikler ve ağaçlar kaldırılarak oluşturulan alanda değnekçiler hiçbir kuruma bedel ödemeden, park edenlerden ücret istiyor. Yeniden değnekçiliğin hortlamasına yol açan bu uygulamanın Burbak yöneticileri tarafından yapılacak düzenleme ile engellenmesini istiyoruz. Tekel Meydanından Haşim İşcan Doğanbey otoparkında olduğu gibi ilk 2 saate kadar 3 tl ve saat başı makul bir ücret ile sembolik uygun ücret alınarak alanın tamamında düzenli hizmet verilmesini istiyoruz. Değnekçiler ancak bu şekilde bölgeden uzaklaşır. Vatandaş rahat eder" dedi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14